Zavrieť

Porady

daň zo Zmluvy o dielo

Dobrý deň.Poprosím o odpoveď na otázku: Som v zamestnaneckom pomere a mám aj viac Zmlúv o dielo. Podávam daňové priznanie za rok 2014. Chcela by som vedieť, či z príjmu na Zmluvu o dielo si môžem odpočítať nezdaniteľnú časť 500€? Nezdaniteľnú časť si uplatňujem z príjmu od zamestnávateľa. Ďakujem.
Anik zrejme ho chceš podať za rok 2013
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

    ariadna22
    500 € - to sú príjmy podľa §8ods1pís a - príležitostné príjmy -tabuľka 3 riadok 1 DP typ B
    toto by som použila ak máš zmluvy o dielo na rôzne činnosti a rôznych odberateľov.
    inak by som sa riadila §6ods2písa - tab. 1 riadok 5 a výdavky percentom alebo preukazateľne zaplatené výdavky

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Zmluva o dielo ak nemáš IČo, alebo DIČ by som zaradila do §8 ako ostatný príjem - je to neaktívny príjem -zdaňuje sa celý príjem okrem tých oslobodených 500 eur, aj keby si mala odp. pol.
    z §8 sa platia aj zdravotné odvody– a to 14% (resp. 7% v prípade poistenca so zdravotným postihnutím) z výšky odmeny. Jedenkrát ročne v rámci ročného zúčtovania zdravotného poistenia
    ostatný príjem nepodlieha sociálnym odvodom

    daň zo Zmluvy o dielo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.