Zavrieť

Porady

NCZD na manzelku?

dobry den,
chcela by som sa opytat ci by mala byt vyska NCZD na manzelku vypocitana takto za rok 2013.... ZD manzela je nizzsi ako 19458, muz ma narok na NCZD 3735,94, manzelka mala prijem 1690 eur, mala zivnost od maja do oktobra a ostane mesiace bola evidovana na urade teda splna podmienku aby si danovnik uplatnil NCZD na manzelku takto? (3735,94 - 1690)*6/12 dakujem na urade je hlasena od 1 januara 2013 do konca aprila a potom od 2. oktobra do konca roka
Naposledy upravil mirka2929 : 24.01.14 at 13:49
Mila123 uveď presne evidenciu na UP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vlastným príjmom manželky je jej príjem z podnikania znížený o zaplatené odvody, výška podpory. Rozdie medzi NČ a jej príjmami si uplatní len za mesiace evidencie na ÚP.
    Mila123 doplním, ale iba za mesiace kedy bola k 01. v mesiaci v evidencii na UPSVaR
    Tweety tak, na začiatku mes. musí byť splnená povinnosť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mirka2929 takze mam znizit prijmy manzelky este zdravotne a socialne ci nechat ciste prijmy?
    Tweety pozri môj príspevok
    mirka2929 ok dakujem ja len preto ze mondes pisala ze to mam dobre a ty ze treba odratat poistne. ok tak ete od prijmu odratam pooistne zdr a soc. a bude to ok dakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.