Zavrieť

Porady

Prihlásenie zamestnanca na SP hodinu pred nástupom do práce.

Má niekto skúsenosti, keď prijmem zamestnanca napr. o 10.00 hod , a ja pošlem prihlášku na SP o 9,00 hod. Je to v poriadku alebo prihlášku musím poslať deň pred nástupom do práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno, áno, áno, stačí aj 1 minúta......
    bola som na školení s J.Mihálom, mám to od neho , ž eje to v súlade so zákonom, nemôžu vymerať pokutu za oneskorené prihlásenie.....a ani nie je problém s nelegálnym zamestnávaním....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Aďka30 Chcela by som sa opýtať, kedy to hovoril na školení ? Lebo pred týždňom spomenul, že už sa môže prihlasovať len deň predtým.
    Mila123 kedy? presne ti poviem, že to bolo v PP a bolo to 14 01 2014 , školenie organizovala Priemyselná komora v PO, pobočka PP
    pozri si presné znenie zákona o soc. poistení ako je to s prihláškami, a keď nie tak napíš e-mail do SP...pomerne rýchlo odpovedajú.....
    tictac7 pred týždňom? a kde? Pred týždňom bol v BA - teda konkrétne 16.1. a tam tiež hovoril o minúte. A toto hovorí už dosť dlho - aj v spetembri 2013 to tak určite bolo..... Ale upozorňuje na to, že v dochádzke ten zamestnanec musí byť udevedný samozrejme, až po odoslaní prihlášky....
    KEJKA ja tiež, ak sa stalo, že som nestihla prihlásiť deň pred nástupom, tak sa mu píše odpoludňajšia zmena, resp. nástup o 12ej, 13ej - podľa okolností.
    Dav Hovoril to aj vo Zvolene
    Mila123 predpokladám Dav, že stačí 1 minúta.....
      zbaliť

    zuzkaga je offline (nepripojený) zuzkaga

    zuzkaga
    Ževraj od novembra 2013 stačí poslať aj v deň nástupu. Musí to byť však skôr ako je zapísaný v dochádzke. Stačí aj minuta pred nástupom do práce. Ak by bola prihláška poslaná minútu po nástupe do práce je to už na pokutu 2000,-€.
    Pred 2 týždňami sme mali kontrolu z inšpekorátu práce a upozorňovali nato.

    Prihlásenie zamestnanca na SP hodinu pred nástupom do práce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.