Zavrieť

Porady

Nezdanená časť základu dane.

Chcem sa spýtať ak si manžel na mňa uplatňuje NČZD a mala som príjem 1700 € z toho som zaplatila poistné a príspevky do SP a ZP nejakých 200€ tak môj príjem sa znižuje a tieto príspevky čo som zaplatila do SP a ZP? Do príjmu manželovi sa bude brať suma 1700€ alebo 1500€ ???
veronikasad si zamestnancom alebo SZČO ? Splňaš podmienku na uplatnenie NČZD po novele Zákona o DzP (poberanie RP, si občan so zdravotným postihnutím, evidencia na UPSVaR...) ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    k tomu čo sa pýtaš je tu neskutočne veľa tém
    Chceš radu, ale informácie si vlastne ani neposkytla. K tomu čo si napísala by Ti dokázal odpovedať len niekto kto má vešteckú guľu.
    http://www.porada.sk/t232220-odpocit...-manzelku.html
    super materiál na štúdium
    http://www.porada.sk/t231904-uplatne...-manzelku.html
    maad Áno máš pravdu neuvedomila som si že som dala málo informácií,takže som na rodičovskej dovolenke a starám sa o dieťa do troch rokov, RD mi trvá celý rok 2013, ale jún, júl august som pracovala bolo to počas RD na pracovnú zmluvu nie som SZČO a rodičovská dovolenka mi ešte stále trvá takže len potrebujem informáciu či manžel si môže uplatniť NČZD poníženú o sumu 1700€ alebo 1500€?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno máš pravdu neuvedomila som si že som dala málo informácií,takže som na rodičovskej dovolenke a starám sa o dieťa do troch rokov, RD mi trvá celý rok 2013, ale jún, júl august som pracovala bolo to počas RD na pracovnú zmluvu nie som SZČO a rodičovská dovolenka mi ešte stále trvá takže len potrebujem informáciu či manžel si môže uplatniť NČZD poníženú o sumu 1700€ alebo 1500€?

    Manžel si môže uplatniť teda rozdiel medzi celkovou NČZD a tvojím príjmom poníženým o odvody. Samozrejme, záleží aj od výšky jeho príjmu, či vôbec právo na uplatnenie NČ má. Bližšie §11 Zákona o DzP.

    alohamercy je offline (nepripojený) alohamercy

    alohamercy
    SZČO vykonával podnikateľskú činnosť 4 mesiace, potom prerušenie. Uplatňuje si celú nezdaniteľnú časť alebo len pomernú (za 4 mesiace)?
    kn-alka NČZD na seba sa VŽDY (pokiaľ nie je dôchodcom) uplatňuje celá.... aj keby mal odpracované len jeden deň z roka, je nárok na celú NČZD.
    veronikasad Celú, ale do príjmu zahrnie nielen príjmy zo živnosti, ale napr. aj zo zamestnania, ak bol ostatnú časť roka zamestnancom.

    Nezdanená časť základu dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.