Zavrieť

Porady

nezdaniteľná čiastka na nezamestnanú manželku

celý rok 2013 som bola evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná a nepoberala som žiadne sociálne dávky teda ani podporu v nezamestnanosti, jediný môj príjem bol z dohôd cca 100 eur v čistom mesačne, aké tlačivá a odkiaľ mám dať manželovi ak si chce v daňovom priznaní uplatniť nezdaniteľnú čiastku mám uviesť aj svoj príjem ak áno tak čistý príjem alebo hrubý príjem a potrebujem aj potvrdenie zo sociálnej poisťovni, že som nepoberala žiadnu podporu alebo stačí len tlačivo z úradu práce
Ďakujem
veronikasad Manžel je zamestnanec alebo SZČO ?
Lucia01 manžel je zamestnanec
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nepotrebuješ žiadne potvrdenie - len si dobre spočítaš všetky svoje príjmy:
    tvojím príjmom je hrubá mzda, od ktorej odpočítaš odvedené odvody do ZP a SP. a tiež treba pripočítať k príjmu aj napríklad ak si niečo vyhrala... dávky... ???
    manžel túto sumu uvedie do žiadosti o RZD a svojím podpisom ručí, že údaj je správny! (takže doklady o svojom príjme si dobre odlož! pre prípadnú kontrolu)
    som si myslela, že bude treba nejako dokladovať - že je nárok na nezd časť na manžela (odst 4a).. ale vyzerá to, že netreba
    http://www.porada.sk/233027-nezdanit...ml#post2475427
    Naposledy upravil Katy a R : 27.01.14 at 13:09

    nezdaniteľná čiastka na nezamestnanú manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.