Zavrieť

Porady

Môžem nakúpiť tovar od prebytkára do predajne?

Chcel by som sa spýtať ako je to s nákupom tovaru od prebytkára do vlastnej predajne, či je to možné. V prípade kontroly ako preukázať pôvod tovaru? Čo k tomu treba? Išlo by o jeden nákup nie pravidelný odber.
ariadna22 alebo ty si ten doklad vypíš, koľko si jej na trhu zaplatil
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

    ariadna22
    ano,musi ti vypísať doklad - stačí kus papiera
    5kg cibule 5 eur.
    meno, adresa, ked je to na dlhší odber potvrdenie od úradu si daj k tomu ako prílohu - kópiu, stačí účtovať raz za mesiac, a tak si môžeš kupovať do predajne aj od iných,
    kytice, čerstvú zeleninu, ovocie, sušené huby, lesné plody, na vajíčka by som si dala pozor - to by som neriskovalala s hygienou
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Na susene huby tiez ...tam treba mat skusky na znalost hub .... "dodavatel"
    ariadna22 odkedy a kto ma preskúša?
    pavol54 nie ty musíš mať gebír, ale ten kto ich nakrájal, alebo vari poznáš sušenú nakrájanú muchotrávku od sušeného na krájaného dubáka či bedle? a s tými vajíčkami a vôbec tovarom živočíšneho pôvodu by som to neriskoval, len ak pre vlastnú potrebu
    ivka70 Kazdy predajca, kazdy nakupca a kazdy spracovatel:

    Skúšky odbornej spôsobilosti na nákup, predaj a spracovanie húb sa vykonávajú na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva, v príslušnom krajskom meste. treba sa tam informovať a vypýtať si prihlášku. Potrebné sú základné vedomosti o jedlých a nejedlých hubách ako aj o spôsoboch uskladnenia a prepravovania húb plus huby, ktoré sú podľa Potravinového kódexu povolene predávať.

    http://www.vzbb.sk/sk/aktuality/sos/index.php#soshuby
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    ševt predáva tlačivá nákupné listky, meno adresa č. op, keď dosiahne určité hranicu treba poslať v januári oznámenie na DU, pozor na zákon o ochrane osobných údajov a nutnosť vypracovania bezpečnostného projektu
    laco6941 Ďakujem za pomoc. Jednalo by sa konkrétne o planty zeleniny a byliniek. Do akej sumy netreba hlásiť na DU??
    pavol54 nie DO ale OD akej sumy treba si prečítať poslednú novelu ZDP ale to je až v januári 2015

    Môžem nakúpiť tovar od prebytkára do predajne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.