Zavrieť

Porady

Najkvalitnejsie jedlo pre psov? ACANA ,Orijen? Skusenosti?

Mama doma 10 psov ( vlciak, vizla, civavy, ratlikov) a dlhe roky som ich krmila pedigree ,potom Royal canin, Eucabana, ale ked som sa hlbsie pozrela na tie ,,spickove,,krmiva vo svetovej spolocnosti na kvalitu krmiv, neobstali ani s dvoma hviezdickami :-(, naopak Acana alebo Orijen boli na vrchole, krmim ich nimi teraz uz asi 2 roky, a len napr ta srst sa neda Porovnat!!! Skusenosti?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času
ja by som určite prešla na barf- je to lacnejšie, viete čo psovi dávate. Zo začiatku je to samozrejme náročnejšie, ale časom to ide.
9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
deedee130 hmm ,nie som velmi zastanca suroveho maso pre psa, koli moznou nakazou parazitmi, a duplovane maso ake sa teraz predava je napichane antibiotikmi, hormonmi, a to sa podava ludom! ani nechcem ediet co je v takom psom mase :-(
Konec koncov ide o surove, tepelne nespracovane maso, psy uz su slachteny rokmi a nikdy ani nezili vo volnej prirode ( nehovorim o dingo a pod.)
alaya1 S tymto absolutne nesuhlasim. maso je nadopovane? Pozri si zlozenie granul. ved je to len a len chemia.
A ci psy ziju, ci neziju vo volnej prirode, vzdy su to len masozravce, nie granulozravce.
Lenka Kovaličová šak veď ale psa nevypustím na pole a chyť si srnku no áno, jeme ho všetci, v podstate čo nie je dnes umelé..ale to je na inú tému.... aale ako granule ktoré sú konzervované, napuštané šetkým možným a vyrobené zo zbytkov tela sú oka hej?
deedee130 prave hovorim o ej firme Orien a Acana, oni vyhravaju kazdy rok najlepsie kmivo na svete, ziskavaju ocenenia, lebo nie su konzervovane nicim, ide len o cerstve zlozky , preto su aj tak drahe. Ide o to, ze napriklad moj otec dava psom surove maso a stale amju problem, ci uz maju hnacku,alebo su napadnuty parazitmy, a stale dookola a neda ci povedat, ze predsa tieto slachtene psy uz daaaavnooo nie su tak odolne ako boli ich davny predkovia...
Lenka Kovaličová moj pes je s pp, weimar, odmala chovany na barfe....cize je cistokrvny, mame dobre vysledkyy krvi, klby ma tiez v poriadku....ako som spominala, nie je to od buka do buka, treba prisposobit psovi davky, pomery atd
alaya1 Uvedene znacky teda naozaj nie su najlepsie na svete a zdaleka nie najdrahsie. Su premiove, ci super premiove, ale existuju uz ovela kvalitnejsie granulovane krmiva, napr. BIOkrmivo, krmivo lisovane za studena a pod. Znacky, ktore si uviedla vyraba jeden koncern, Orijen su kvalitnejsie ako Acana, treba si vsak vsimat zlozenie, lenomasova mucka- urcite nie je maso Boli to lepsie krmiva pred asi 3 rokmi.
napr. aj RC boli velmi uznavane, zial, pokazili sa, aj ked veterinari ich samozrejme odporucaju, ved z nich ziju.
alaya1 S lenkou len suhlasim. Ale niekomu je lahsie dat za hrst granul raz do dna do msky.
deedee130 ako zas ja podporujem cestvost, urcie uprednostnim maso pred granulami, ale nie surove, v ziadnom pripade, to ked som izla v anglicku ,tak veterinarka sa len chytila za celo ked som jej povedala o surovom :-D
alaya1 nemozem podla jednej veterinarky hodnotit krmivo. Pisala som, ze vsatci odporucaju granule, lebo z toho maju zisk. Z masa nie. BARF- ja nim sice nekrmim, ale po dokladnom zmrazeni je uplne bezpecne, pre psy lahko stravitelne, aj ked pre majitela ovela narocnejsie na pripravu, prepocet a spravne davkovanie.


Ak chces velmi krmit granulami pozri si na tieto znacky- Su to novinky a s tymi co si uviedla sa porovnat nedaju v kvalite Magnusson, Taste of the Wild.
  zbaliť

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j

Preco mam z tejto temy divny pocit

Prvy pes ...eukanuba,arion
Druhy pes... rc,arion
6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
alaya1 Preco divny? Chce pisat o krmeni psa.
lujza.j Neviem...mam
Lenka Kovaličová Najkvalitnejsie jedlo pre psov? odpoved je barf podla mna..takze podla mna to nie je mimo temy
alaya1 nechapem, myslis, ze robi reklamu, ci ako?
alaya1 ja napr. krmim varenym, pes mi uz granule do ust neda, myslim, ze si vybral sam. O barfe rozmyslam tiez
avalik luji aj ja mam ten pocit
  zbaliť

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

alaya1
Mozem sa opytat, koli comu mate 10 psov? Uvedene granule su super premiove, kvalitne.
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
deedee130 z utulku , z ulice :-) je to az divne ze dakto sa tak obetuje pre psa a nie je mnozitel....vsak ? :-)
alaya1 Nie je to divne, ak su psy kastrovane a nemnozia sa medzi sebou. lebo ratlik- civava je napr. oblubena kombinacia mnozitelov pre pocetnejsie vrhy.
deedee130 hmm :-(
alaya1 Neviem, ci je prave dobre chovat psov takto rozlicnych ras v tak velkej svorke. Mohla si im najst nove domovy, ak ich nemas pre zisk.
  zbaliť

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

promont maja
... naši chrumkajú Royal Canin pre westhighland white terrier a za nich môžem povedať iba to: že sa olizujú, keď im granulky hádžem do misiek .. http://krmivo-pre-psov.heureka.sk/ro...FYZa3godO2kAwQ
deedee130 Pozerala som document o psom jedle, royal canin a eukabana, co su vyhlasene na sk ze su perfektne- zisti ako su robene. V tom dokumente hovorili ze namaju ziadnu specialnu ani vyzivovu zlozku v sebe, maju vela sacharidov hlavne ryze.
Psom chutia nakolko pri dokoncovacom procese granule nastirekaju extremne lakavym substratum (ako pre cloveka cokoladu) a to mi som videla v americkom dokumente o granulach!! skus pozriet tu je vyskum tohoto krmiva, preloz si stranku v google translator:
http://www.dogfoodadvisor.com/dog-fo...pecific-adult/
promont maja ... toto krmivo nám odporučil náš veterinár ... a musím povedať, že psíky sú spokojné = chutí im ... predtým sme mali len jedného psíka a ten odmala chrúmal PROPLAN = ale nikdy sa neolizoval ... a ani ten predtým, náš prvý havino = tomu sme kupovali EUKANUBU, a to až do chvíle, keď ju výrobca nestiahol sám z trhu ( asi kvôli kostnej múčke ... dedukujem ...) ... ten dokonca EUKANUBU schrúmal až v podvečer, a vyzeralo to asi takto: " ... keď už nič lepšie nedostanem, tak dobre..." ...

Najkvalitnejsie jedlo pre psov? ACANA ,Orijen? Skusenosti?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.