Zavrieť

Porady

Žiadosť o zúčtovanie preddavkov - v priebehu roka nezamestnaný (odvody do ZP), potom zamestnaný ( od. 1.7.) a priebehu roka + práca na dohodu?

Dobrý deň, od 1.7. 2013 som zamestnaný. Dovtedy som bol dobrovoľne nezamestnaný a platil som si odvody do ZP. Popri tom som celý rok pracoval na dohodu - občasne, sporadicky. Mám v Žiadosti uviesť aj iných zamestnávateľov, od ktorých som poberal príjem - "u mňa je to tá dohoda" aj keď to bolo menej ako 500 Eur? Odvody, čo som platil si môžem uplatniť v žiadosti ( bod 4) ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    k žiadosti o RZD musíš priložiť potvrdenia od ostatných zamestnávateľov - ako inak by ti ho mohli spraviť?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miroslav51 treba ich uviesť. resp. priznať? išlo len o drobné..záskok za niekoho výnimočne
    Katy a R treba
    miroslav51 ouvej...a čo s tými zaplatenými odvodmi do ZP? možem si ich uplatniť?
    miroslav51 ako ako je to z tými odvodmi do ZP? môžem ich uplatniť? aj keď to neboli odvody z príjmov, ale to čo treba platiť tak či tak, aj počas dobrovolnej nezamestnanosti?
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Ak si pracoval na dohodu, tak za Teba riadne platili aj odvody na SP a tiež na ZP ak bola zaplatená aj daň z príjmu tak sa objavíš aj na hlásení pre DÚ.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miroslav51 daň s najväčšou pravepodobnosťou zaplatená nebola. Do ZP platili, keďže aj z výšky stanoveného predpisu zo ZP, čo som si platil sám za jednotlivé mesiace bolo zrejmé, že o pár eur to bolo menej ako je plná suma-ako pre samoplatitela
    veronikasad Uveď celkovú výšku hrubej mzdy
    miroslav51 v sumáre som dostal v priebehu roka do 400 E. Do ZP prislušný odvod odišiel
      zbaliť

    Žiadosť o zúčtovanie preddavkov - v priebehu roka nezamestnaný (odvody do ZP), potom zamestnaný ( od. 1.7.) a priebehu roka + práca na dohodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.