Zavrieť

Porady

zrušenie platnosti darovacej zmluvy

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Otec mi zomrel, pred tromi mesiacmi. Teraz zomrela jeho mama a tým pádom by sme mali dediť my ako jeho deti. Jedná sa o dom a pozemok, ktoré jej patrili. Mal tam svoj podiel. Problém je v tom, že stará mama stihla za života podpísať darovaciu zmluvu a darovala svoj pozemok aj dom nášmu bratrancovi. Problém je, ale v tom, že to nepodpísala dobrovoľne. Opili ju a odviezli k notárke.Tam musela túto darovaciu zmluvu podpísať. Bola už dosť stará nemohla sa brániť. Chcela som sa spýtať, či je vlastne možnosť v takomto prípade túto žiadosť zrušiť a tým pádom by sme mohli dediť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Bolo to treba riešiť za života starej mamy. Žiadať dar späť môže len darca (pokiaľ žije).
    Teraz môžete len žiadať započítať 1/2 otcovho podielu, ak je ešte s čím. Domáhať sa neplatnosti právneho úkonu pre nedostatok vôle urobeného pred notárom je veľmi problematické.
    Naposledy upravil Mária27 : 28.01.14 at 12:55
    ingrid2608 ďakujem viem, že je to problematické, ale chcem dosiahnuť aspoň nejakú náhradu

    VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

    Som VANUSKA
    Takmer nemožné dokázať, že stará MAMA bola donútená niečo podpísať a to ešte pred notárom....aj keď pripúšťam, že TU je možné všetko, ale dokázať ???? Zbytočná námaha. Kto by tento spor dokázal vyhrať /FÉROVO/ tak to by bol advokát veľkého formátu, ale to iba ak v rozprávke o ARABELE .....

    zrušenie platnosti darovacej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.