Zavrieť

Porady

práca v Rakúsku ako SZČO

Dobrý deň chcel by som Vás poprosiť o radu lebo sa v tom neviem vysomáriť. Chcel by som isť pracovať do Rakúska. Dostal som ponuku na búracie práce, pomocné práce a upratovacie práce. Volal mi pán ktorý túto prácu zastrešuje. Povedal mi že sa robí mesačne okolo 200-230 hodín vraj spoločnosť nezabezpečuje ubytovanie ani nič iné ako sú ludia pracujúci v Rakúsku zvyknutý. Vraj sa robí aj cez víkend ak treba. Chcel by som preto poradiť že čo je formulár A1 lebo pán ktorý to zastrešuje mi povedal, že tento formulár musí dať vypísať a potvrdiť. Taktiež by som sa chcel opýtať vraj tento zamestnávateľ neplatí žiadne diety ani príspevok na ubytovanie. Preto by som Vás chcel poprosiť o radu že ako je to s tým formulárom a či je možnosť niekde žiadať o príspevok na ubytovanie a či vlastne ked pracujem v Rakúsku pre slováka podlieham slovenským alebo rakúskym zákonom. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    junky je offline (nepripojený) junky

    junky
    Formulár A1 slúži ako povolenie robiť v danej krajine, ale skôr ako ti ho vydajú musíš mať ako SZČO nejaké FA za práce na slovensku (teda asi tak 2 mesiace), aby ťa sociálka evidovala ako poisteného na slovensku, no a čo sa týka tých zákonov, môj muž tiež robí pod slovákom v Rakúsku a on podlieha zákonom v Rakúsku, ale má to spomenuté aj v zmluve...

    práca v Rakúsku ako SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.