Zavrieť

Porady

ploštice v byte - dôvod ukončenia nájmu

Dobrý večer, býval som v byte tri mesiace (november, december, január), už na začiatku som dodal dôkazy, že v izbe ktorú som mal v byte prenajatú sú ploštice. Prenajímateľka mi povedala, že ak sa mi nepáči tak môžem odísť. Lenže, problém bol zohnať ubytovanie za dobrú cenu v danej lokalite. O izbu som sa poctivo staral, čiže som ju vysával, utieral prach, vetral, dokonca som vysával aj rohy a kúty stien kde som videl známky ploštíc - tmavé miesta. Kúpil som aj prípravok na ploštice, ktorý som vystriekal v izbe a na istý čas bol kľud od ploštíc. Len čo čert nechcel objavili sa znova. Kedže som si neobliekol spodnú časť pyžama - nohavice, ráno som sa prebudil doštípaný. Nasledujúci večer som dokonca našiel v posteli plošticu...a ďalší deň dokonca aj na stene. čiže spolu som "chytil" tri ploštice, ktoré sú v krabičke. Dokonca na rukách sa mi začali objavovať červené fľaky. Keď som šiel ku kožnej povedala mi, že to je alergická reakcia na prostriedky z práce ktorú vykonávam. Dala mi aj masť, pravidelne si aj ruky mastím masťou, ale znova a znova sa tie červené fľaky objavujú a strašne svrbia. Ja si skôr myslím že to majú za následok tie ploštice.

Moja otázka znie, ak mám tie ploštice ako dôkaz v krabičke chytené, a mám aj tie cca dvojcentimetrové fľaky po rukách, je to dostatočný dôvod na okamžité ukončenie nájomnej zmluvy, aj keď je tá zmluva dohodnutá na určený dátum a má aj trojmesačnú výpovednú lehotu?

Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Napíš ukončenie dohodou k termínu aký chceš a aj so spôsobom odpočtov energii, vysporiadania záväźkov, atď.
    Ak na dohodu nepristúpi, povedz jej, že to budeš riešiť s hygienikom a od neho pôjdeš po ďalších inštitúciach. Podľa mňa potom dohodu podpíše.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Veď mu povedala, že keď sa mu nepáči, tak môže odísť.
    Tak neviem, čo rieši.
    pess čo čo riešim? moja poriadne si prečítaj čo som písal...nemal som inú možnosť sa inde presťahovať a mal som prácu. trošku treba aj čítať
    marjankaj No chceš ukončiť nájom. A aj sa nemáš kam odsťahovať.
    To sa dá dosť ťažko vyriešiť.
    A o depozite si nepísal nič. To si máme vygoogliť? Alebo vyveštiť?
    pess ďakujem bodliak...ja mám všetko vysporiadané, čiže mám vyplatený aj január, ale tá beštia mi nechce vrátiť depozit lebo vraj prišla o nájomné za tie ďalšie mesiace...a vieš môže trvať na tom, že oni tam nie sú, že som ich niekde nazbieral a teraz som ich tam doniesol.
    Chobot Za prítomnosť ploštíc nemusí byť vinná ona. Môže ich mať niektorý sused, oni prídu aj do vedľajšich bytov. Mali by celá bytovka vykonať desinsekciu, nie je to lacné. Viem o viacerých bytovkách, kde sa vyskytli ploštice. Pokiaľ to nemáš v zmluve uvedené, ako dôvod okamžitého skončenia, tak asi nepochodíš. A myslím, že ani hygienik s tým nič neurobí - on ti zmluvu nezruší ani jej nedá pokutu. Môže nanajvýš navrhnúť správcovi, aby vykonal tú celoplošnú desinsekciu. Neviem o iných inštitúciách, ktoré by si mohol osloviť.

    Viem, že je to nepríjemné, ale nevidím to pre teba pozitívne, myslím, že je ona v práve. Tá tvoja mini zbierka chrobákov nie je dôvodom na okamžité skončenie zmluvy.
      zbaliť

    ploštice v byte - dôvod ukončenia nájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.