Zavrieť

Porady

Ešte raz práca v Írsku

Daňovník robil v roku 2005 len v Írsku, hrubý príjem 7041,69 GBP
zrazená daň 820,88 GBP, kto mi vie konkrétne pomôcť aké daňové priznanie použiť A,alebo B, vyplniť ktoré riadky. Dopredu vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Ja mám podobný problém. Môj bývalý spolužiak pracoval celý rok v Maďarsku. Za prácou dochádzal. Pri príjmoch z Maďarska sa používa metóda zápočtu, to mi je jasné. Problém však nastáva, pri riadku 50, pri výpočte % dane na účely zápočtu. Vychádza mi tam 100 %, keďže základ dane z riadka 35 = úhrn príjmov zo zdrojov v zahraničí riadok 48. 100 % však neviem zapísať, lebo kolonka je v tvare xx,xx. Vie mi niekto poradiť, ako na to. môže byť aj s malým príkladom. ďakujem

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    benka
    Daňové prinanie A
    Bola som sa pýtať na DÚ, môj syn má podobný problém, a povedala mi naša daňováčka, že typ B.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    zukana
    Ja mám podobný problém. Môj bývalý spolužiak pracoval celý rok v Maďarsku. Za prácou dochádzal. Pri príjmoch z Maďarska sa používa metóda zápočtu, to mi je jasné. Problém však nastáva, pri riadku 50, pri výpočte % dane na účely zápočtu. Vychádza mi tam 100 %, keďže základ dane z riadka 35 = úhrn príjmov zo zdrojov v zahraničí riadok 48. 100 % však neviem zapísať, lebo kolonka je v tvare xx,xx. Vie mi niekto poradiť, ako na to. môže byť aj s malým príkladom. ďakujem
    V tom riadku, kde uvádzaš percentá je chyba, kľudne tam napíš 100%.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    vieroslava
    Bola som sa pýtať na DÚ, môj syn má podobný problém, a povedala mi naša daňováčka, že typ B.
    Nerozumiem aký problém má Tvoj syn, myslíš aký typ DP?.
    Ak mal iba príjmy zo závislej činnosti (zo zamestnania), je jedno či v SR alebo v inej krajine, podáva DP typ A.

    Ešte raz práca v Írsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.