Zavrieť

Porady

DAŇ z MV

prosím o info.
V prípade použitia súkromného auta na firemné účely je potrebné doložiť aj nejaké doklady? ( myslím dohodu o používaní, alebo niečo iné)
vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    k DP neprikladas nic - pisomnu dohodu o pouziti vozidla podla ZoCN si zalozis pre pripad kontroly
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nika.sum vidis avalik, mna dnes šokol jeden klient, ze on pocul, ze k danovemu priznaniu k DzMV sa priklada TP a vraj maly (teda kopia) ale to sa mu uz nezdalo....a ja som uz luskala na nete ci mi nieco neuslo, lebo nic take som nepocula...
    marjankaj A podľa čoho určíš kubatúru? A sadzbu dane?
    nika.sum to ze ja musim mat TP je jasne, ale ze k DP na DU posielam kopiu tak to nie...
    avalik no v konecnom dosledku, prilozit moze co chce, zakon to vyslovene nezakazuje
    nika.sum ked chce nech priklada, ale aj ked moja odpoved bola, ze sa to nepriklada, samozrejme mi to nedalo, ci nahodou nejaka zmena nebola, ale nikde ani zmienka, neviem kde ten klient chodi na taketo info...
    marjankaj Samozrejme to musíš mať doložené v účtovníctve. Keď ti príde kontrola, tak tie doklady sa ti už nemusí podariť zohnať. K daňovému priznaniu(teda teraz neviem presne ktoré myslíš, že by aj k DPH?) prikladáš iba to čo je uložené v zákone.
    nika.sum ano, toto viem, ja mam vsetky kopie TP v uctovnictve, to nebolo o tom, ze neviem a pisala som o DzMV...a hnedl som hladala v zakone :-) , ci mi tento rok neusla novinka, ale moja poznamka bolo len konstatovanie, ze zadavatelka chcela prikladat dohodu a moj klient TP...
    martuľa šaak ale to je jasne, že podľa TP, ale otázka je položená, či je potrebné niečo dokladovať k DPzMV,,,
    nika.sum pochopili sme ta martulka, je to tak ako ti napisala Avalik, neprikladas nic :-)
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.