Zavrieť

Porady

SZČO- stravné

Dobrý deň. Môžem si do výdavkov uplatniť stravné ak svoju zárobkovú činnosť vykonávam mimo miesta podnikania, dochádzam za ňou mimo okres denne aj 100km, ale nemám k tomu žiadne doklady? Vediem si iba denník jázd pre uplatnenie výdavkov na PHM.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Dokladmi rozumieš nákup stravy ? Vieš nejakým spôsobom preukázať že ide o pracovnú cestu ?
Marika Drábová Malá týka sa to manžela pracuje v lese ako pilčík takže tam chodí autom a k tomu mu vediem denník jázd
nurka ja to mam podobne. manzel cestuje kazdy den do podniku, ktory je v inom meste. na konci mesiaca mu firma vystavi prehlad o odpracovanych hodinach (skontroluje si to podla svojich zaznamov,ktore si vedie) a prehlad si zalozi s fakturou. na zaklade tohto prehladu mu vypisem cestak s vypocitanym stravnym.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ewita888 ak to nie je v mieste bydliska a na základe knihy jázd si zaúčtuje aj stavné pre pásmo od 5 - 12 hod., v prípade aj viac - je to pracovná cesta nevidím dôvod, aby si nemohol uplatniť stravné bez dokladovania bločku, resp. stravného lístka ak je to v mieste bydliska súhlasím s tebou doklad o zakúpení obeda, alebo strav. lístok
    ak sa mýlim opravte ma Ďakujem

    ja som mala na mysli, ak sa presúva z miesta na miesto. Ja mám totiž finančého poradcu, ktorý lieta kade tade a tam mu to stravné uplatňujeme. sory ak som niekoho zmiatla
    Naposledy upravil Anik : 02.03.14 at 20:48
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nurka tak ja mam v tom trosku chaos.v komentari nizsie som uviedla poodrobnosti k mojmu szco. teraz neviem, ci mu to stravne na zaklade odpracovanych hodin ratat. je to vlastne podobny pripad ako v hlavnej otazke.
    Anik nurka - ak je to miesto jeho pravidelným pracoviskom nemá nárok na stravné
    prepáč ak som Ťa zavidla - neuvedomila som si
    nurka podla coho sa berie ci je stalym pracoviskom? v tomto roku tam robil jeden mesiec a teraz je na dalsej zakazke na zapadnom slov. v priebehu roka sa mu tie miesta menia, ale casto je to napr. na mesiac-dva, ako som uz pisala. v prvom roku podnikania, mu to robila iny uctovnicka (skusenejsia odo mna), tak preto som myslela ze je to dobre a pokracujem v tom.
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    kde má svoje pravidelné pracovisko? tam mu dávaš jazdy i diéty?
    nurka miesto podnikania ma na trvalom pobyte. firma, s ktorou ma zmluvu o dielo sidli v druhom meste a pracovat chodi do podniku do tretieho mesta. robi tam mesiac-dva a potom na dalsie pracovisko. podla toho kde ma prave firma zakazku.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    na uplatnenie stravného musíte mať doklad o kúpe /napr. stravné lístky, doklad z reg. pokladne o kúpe obeda...../

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.