Zavrieť

Porady

ZC auta pri ukončení živnosti

FO - podnikateľ neplatca DPH kúpil auto v 9/2013, živnosť ukončená v 1/2014.
V roku 2013 sa do výdavkov uplatní odpis za 4 mesiace, pri zrušení živnosti sa auto preradí z obchodného majetku do osobného užívania na základe vyraďovacieho protokolu v nulovej hodnote.

ZC auta cca 15.000 EUR ostáva tak, nerobí sa s ňou nič? (Viem, že zdaňovala by sa pri predaji do 5 rokov od vyradenia, ale ...nie som si istá, či môžem uplatniť odpis a so ZC nerobiť nič...)
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No môžeš auto predať. Potom si od predajnej ceny môžeš tú zostatkovú cenu odrátať.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivana184 Aj ja som toho názoru, ale pokiaľ sa auto nepredáva, iba sa prepíše na rodné číslo? Nebude ho predávať samej sebe..
    marjankaj Do 5 rokov je dlhá doba.
    marjankaj A prečo to musíš prepisovať na rodné číslo? Sú tam fešní policajti?
    ivana184 tak potom? čo poradíte?
    ivana184 príde mi nelogické, auto napísané na IČO a živnosť zrušená...je z daňového hľadiska nejaký v tom rozdiel?
      zbaliť

    mb2000 je offline (nepripojený) mb2000

    mb2000
    tiez mam rovnaky problem, len stym ze ak zivnost sa zrusi tak Technicak je automaticky neplatny, cize predat ho sam sebe alebo vyradit vyradovacim protokolom? ako to spravit?
    ivana184 vyradiť vyraďovacím protokolom

    ZC auta pri ukončení živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.