Zavrieť

Porady

Manko

Pracujem ako obchodný zástupca (na živnosť), mám u seba na sklade tovar, ktorý sa denne predáva. Na konci roka som si urobil inventuru v "mojom" sklade a poslal ju "zamestnavatelovi", ktorý mi teraz nasledne poslal vyčíslené manko a žiada odo mňa úhradu. (na okraj - nie som jediný z ostatných obchodákov)

Som si istý, že vzniknuté manko sa stalo nesprávnym odpísaním z mojho skladu pri fakturaciách, alebo neodpísaním zo skladu ked som tovar vrátil naspäť. A som si istý že v centralnom skade nikto inventuru nerobil.

Nemám podpísanú žiadnu hmotnú zodpovednosť.

Ako mám namietať že nie som ochotný uhradiť vzniknuté manko (ide o nemalú čiastu)?
3 komentárov     zbaliť
linko1 a nemáš výdajky, príjemky, veď to sa dá skontrolovať...
ejko ano sú - len počas roka ked som upozornil na chybnu prijemku považoval som to za vybavene a teraz je to slovo proti slovu ze mi taky tovar neprisiel
a este pri niektorych polozkach su divne zaciatocne stavy, ktore neviem odkial maju na firme
duves Tak predložiť na reklamaciu ten doklad opäť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.