Zavrieť

Porady

Nedodrzanie standardov bytu

Ahojte, prosim Vas potreboval by som poradit. Pred rokom som si rezervoval byt s tym, ze som podpisal zmluvu o buducej kupnej zmluve a uhradil som 15% ceny bytu. V zmluve boli uvedene aj standarty ake ma byt splnat. Avsak uz tri veci sa oproti standardom, ktore som ja mal v zmluve napisane zmenili. Byt este stale nie je skolaudovany. Otazka znie, mozem nejakym sposobom od nich vymahat aby tie standardy bytu, ktore ja mam v zmluve dorobili? Alebo aspon znizili cenu? Mozu mi povedat, ze ak sa mi nelubi, tak mam od zmluvy odstupit? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Skús trochu upresniť, čo to znamená "štandard". Možno si očakával iný "štandard", než aký sľúbil dodávateľ. Ak štandardom bola kuch. linka, a tá v byte nie je, tak to je porušenie zmluvy a môžeš požadovať, aby ju tam dali.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Egoone Uvediem prikad, ja mam na zmluve murovany sprchovy kut s obkladom v celej vyske miesto toho je tam obycajny sprchovy kut s plastovou vanickou. A takychto zmien v ramci ich setrenia je tam viac.
    Chobot Tak sa dožaduje nápravy. Ak to raz k tomu v zmluve zaviazali, tak to majú dať.

    Neviem, či to umožní odstúpenie od zmluvy, to záleží od znenia zmluvy. Nemyslím si však, že by si dali také šibeničné podmienky sami pre seba.

    Aj zľavu požadovať môžeš.
    Egoone Dakujem.
      zbaliť

    Nedodrzanie standardov bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.