Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    http://www.ta3.com/clanok/1033959/no...anovnikov.html

    23.1.2014 hovoril "podplukovník" v tejto relácii, že možno podať aj nasledujúci deň, ak to nebude fungovať. Ale musela ho k tomu dotlačiť.
    Nemám tu zvuk, takže neviem presne čas, ale bolo to ku koncu relácie.

    A stále budú kecať(aj ten moderátor), že si to všetci nechávajú na poslednú chvíľu.

    Andrea Hulmanova
    p.Čech, prosím, nehovorte nič o tom, že si podnikatelia nechávajú všetko na poslednú chvíľu . Web FS je nový, potrebujeme sa najprv naučiť ovládať ho. Lehota na podanie daňového priznania je zákonom ustanovená a je do 25. dňa po skončení zdaňovacieho obdobia (ak ste niekedy náhodou čítali Zákon o DPH, tak vám s prihliadnutím na jeho zložitosť musí byť jasné prečo ). Keď podá daňový subjekt daňové priznanie v posledný deň lehoty, tak je to ok a nedostáva za to žiadny čierny bod. A keď sme pri tom nechávaní si všetkého na posledný deň - na webe FS nie je stále k dispozícii daňové priznanie pre daň z príjmov a podľa oznámenia uverejneného na FS, môže sa DP "výnimočne v súčasnosti" vytlačiť zo vzorov, ručne vypísať, naskenovať a tak poslať elektronicky . To je nejaký vtip ??? ...tak nie, že budete v marci v nejakej relácii zase hovoriť o tom ako si všetci všetko nechávajú na poslednú chvíľu ...Je pomaly mesiac po skončení zdaňovacieho obdobia a daňové priznania k dani z príjmov sa podávať nedajú !
    Naposledy upravil marjankaj : 31.01.14 at 18:42

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (10)
    nika.sum, Kvaka, tictac7, Andyke, Benko, tuta, Žabinka, ilona, Dav, jamajka
    10
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rozalka Musím ťa poopraviť, on je už plukovník.
    marjankaj Teda ten má raketový postup
    Rozalka má: http://www.ginn.pro/news/daniel-cech-kariera
    marjankaj Nakoniec budem mať průser, že som ho degradoval. Ale v telke vyzeral ako debko.
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Včera uplynula lehota 30-tich dní. Dnes to bude už s pokutou.

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Daňovník, ktorému zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť príslušnému správcovi dane do 30 dní odo dňa zániku daňovej povinnosti.

    Takže áno hrozí ti pokuta. Môžeš to však odhlásiť k01.01.2014 a zaplatiť daň /pomernú/ a vyhneš sa pokute. Musíš ho mať však v evidencii, pretože
    daňová povinnosť zaniká dňom, ktorým sa vozidlo prestalo používať na podnikanie.

    Neuvádzaš dôvody nepodania, ak to bola nefunkčnosť na ich strane, tak sa skús obhájiť.
    Naposledy upravil Richard : 01.02.14 at 11:43
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Benko Bola to nefunkčnosť FS, ale nechce sa mi s nimi naťahovať a obhajovať, radšej zaplatím 1 deň, len aby som nezabudol.
    avalik uz sa neplati na mesiace ale dni
    Richard dakujem, opravil som
      zbaliť

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    aj mňa by to zaujímali, lebo podľa mňa je na odhlásenie auta 30 dní a včera bol posledný deň. A včera mi to neprešlo. tak aký je Váš názor??
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bredikova Odpovedali sme v rovnaký čas, takže už by bola dnes pokuta
    jamajka včera sa nedalo poslať všeobecné podanie na daňový úrad, stále hlásilo systémovú chybu, skúšam dnes, ale ani dnes to nejde .....
    g.mirka ani mne to stale nejde, dp z mv som podala cez e-dane, lebo na pfs neslo ani to
    jamajka ja som mala už včera posledný deň, tak som to prešvihla, skúšam to už dva dni, dnes od rána volám na infolinku, ale tam sa nedá dovolať....
    jamajka http://hnporadna.hnonline.sk/poradca...u-uradu-476726
    Richard to je z r.2011 ??? teda je to tam dost zle oznacene, ale vyzera to tak.
      zbaliť

    Ak dnes dám oznámenie o zániku daňovej povinnosti na auto k 31.12.2013, bude to bez pokuty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.