Zavrieť

Porady

Kreslo do nákladov?

Aký máte prosím názor na kreslo do nákladov pre znalca, ktorý má miesto podnikania doma? Môže si uplatniť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    podľa mňa môže. vykonáva prácu doma, čiže šetrí iné náklady - nájomné, energie, ešte aby mu niekto upieral stoličku, či kreslo? Kde je logika?
    To má pracovať postojačky? To mu teda neuznajú ani počítač, či internet?
    Základné vybavenie kancelárie, hoci aj dve kreslá - kde má posadiť klienta? to budú obaja stáť?
    v ZDP nikde nevidím podmienku, že na takéto náklady musí byť aj nájomná zmluva.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Podľa mňa áno a nielen kreslo, predsa nepracuje postojačky pri okne.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    má nájomnú zmluvu na povedzme kanceláriu doma? má dané kreslo nejaký súvis s podnikaním, s dosahovaním a udržaním príjmu?
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anavki no práveže nemá nájomnú zmluvu na kanceláriu v byte ... a kreslo má súvis - sedenie za PC ... jedine toľko. Ale viem, že je to diskutabilné či to dávať alebo nie. Preto sa radšej pýtam.
    Ice dive ako zamestnanec daňového úradu by som sa zaujímal aké je to kreslo... či je to kancelárska stolička určená skôr na prácu za písacím stolom, alebo na relax sedinie pred telkou.... ale skôr nie ako áno, keďže nemá prenajatý priestor pre účely kancelárie...
    Chobot Dať môžeš. Prinajhoršom ti to daňová kontrola vyhodí z nákladov (AK nejakú kontrolu budeš mať).
    anavki no veď tiež si myslím, že keď nemá prenajatý priestor asi si žiadne takéto doplnky nemôže dávať ....
    korela Keby býval vo svojom RD a mal by svoju pracovňu, kde by klientov aj prijímal a odovzdával im posudky, aj tak by nemal nárok napr. po 20-tich rokoch na nové normálne kreslo k písaciemu stolu, ak by staré doslúžilo?
    Ice dive to je jedno či býva vo svojom RD alebo byte... opodstatnenosť nákladu musí vedieť zdôvodniť, že súvisí s podnikaním... ak to preukáže môže si to dať do nákladov ak to nevie preukázať z nákladov mu to vylúčia...
    marjankaj A to nie je dôvod, že pri práci s PC potrebuje sedieť?
    korela Ja som vychádzala z Ice dive "má nájomnú zmluvu na povedzme kanceláriu doma?"
    Antonia Jendrišáková Má pracovať pred domom-bytom, počítať na prstoch a písať do hliny ?
    korela No, veru, poznám aj takého, čo ešte píše na písacom stroji. :-)
    Ale ja v tom mám jasno, iba som reagovala na Ice dive, "má nájomnú zmluvu na povedzme kanceláriu doma?" , či je kreslo podmienené zmluvou vo svojom pracovnom priestore, či už prenajatom, alebo vlastnom súkromnom. Nad tým som sa pozastavila.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.