Zavrieť

Porady

odpis záväzku voči podnikateľskému subjektu ktorý ukončil činnosť r.2011.

Pekný večer prajem prevzala som spracovanie účtovníctva a v saldo som narazila na staré neuhradené záväzky ešte z roku 2010. Zistila som, že podnikateľský subjekt ktorému dlžíme už ukončil svoju činnosť v roku 2011 a sú aj vypísaný zo živn.reg. Nemám zatiaľ žiadne skúsenosti s takým riešením tak by som chcela poradiť príp. okomentovať : pokiaľ staré záväzky neboli dodanené v r.2012 tak ich ponechať v účtovníctve a v roku 2014 ich odúčtovať ako premlčané 321/648 a znížiť znížiť ZD. Možno sa to bude odborníkom nepáčiť ale nakoľko to nemám s kým vydiskutovať tak sa obraciam na Vás skúsenejších. Pekne ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    záväzky mali byť dodanené, takže v tom roku, v ktorom neboli, bol znížený základ dane. je potrebné podať dodatočné DP DPPO za ten rok.
    Odpísať ich odpíš aj v roku 2013, neťahaj si smeti do roku 2014. 321/648 už nedaňovo.
    Schmidtova Kajka pekne ďakujem, tak ja ich odpíšem nedaňovo. Či budem robiť DP DPPO za rok 2011 to nech rozhodne konateľ. Pekný deň.
    Llívia Ak dodávateľom bola SZČO, záväzky by som neodpisovala, ak od ich splatnosti neuplynula lehota 48 mesiacov, t.j. nie sú premlčané. Stále si ich môže vymáhať.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Ak tie záväzky boli splatné v r. 2010, dodania sa v daňovom priznaní za r. 2013 - až vtedy uplynie 36 mesiacov od ich splatnosti § 17 ods. 27 ZPD http://www.porada.sk/t233627-zakon-o...2013-a.html#17
    KEJKA to je síce pravda, ale podnikateľ skončil v r. 2011, takže nemá kto vymáhať - môj názor.
    Llívia Ak je to fyzická osoba - občan, človek, stále existuje a môže si svoje pohľadávky vymáhať. Neprišiel o ne dňom ukončenia činnosti - môj názor. Veď aj v ZDP je napísané, ako sa zdaňujú príjmy po ukončení činnosti.

    odpis záväzku voči podnikateľskému subjektu ktorý ukončil činnosť r.2011.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.