Zavrieť

Porady

Faktúra

Dobrý deň, prosím Vás o radu manžel je živnostník (neplatca DPH). Firma pre ktorú pracuje mu v decembri poslala na účet 16.12.2013 napr. 200 eur a v januári 15. 01. 2014 napr.50 eur. Lenže mi priniesol faktúru na sumu 250 eur s tým že na faktúre je dátum dodania 6.12.2013, dátum vystavenia 6.12.2013 a dátum splatnosti 6.1.2014. Mám faktúru počítať ako príjem v roku 2013 alebo to už bude príjem roku 2014.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Pri vedení JU, alebo ZDE alebo paušalnych výdavkoch je príjem 200 e príjmom roku 2013, príjem 50e príjmom roku 2014 ...
    nerátaš faktúry rátaš príjem v danom roku ...
    zuzana1009 Samozrejme to som si aj myslela, ale ja mam len jednu faktúru takže tu zapíšem do peňažného denníka ako príjem aj v roku 2013 aj v roku 2014, alebo je lepšie dať tú faktúru prerobiť, nech to napíšu tak ako to poslali na účet nie ?
    Badko vystavená faktúra v roku 2013 príjem 200 EUR
    v roku 2013 a cez pohľadávky sa faktúra - zostatok prenesie do roku 2014 a suma 50 e bude príjmom v roku 2014

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Faktúru zapisuješ do knihy vyšlých (odoslaných) faktúr (kniha pohľadávok) 250 €. V peňažnom denníku bude 16.12.13 na bankovom účte čiastočná úhrada faktúry 200€ - príjem.
    Na konci roka ti zostane v pohľadávkach 50 €.
    V roku2014 zaúčtuješ v peňažnom denníku 15.01.2014 ako doplatok faktúry 50 € - príjem
    zuzana1009 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.