Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - PN a materská

Chcela by som poprosiť o radu, či sa do daňového priznania za minulý rok (2013) uvádza aj PN-ka a materské. Od januára do apríla som bola zamestnaná, od apríla som bola na PN-ke a od októbra som nastúpila na materskú dovolenku. Taktiež poprosím o radu, či je potrebné priložiť k daňovému priznaniu ako prílohu výpis výšky PN-ky a materskej zo sociálnej poisťovne. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Materské ani nemocenské nie sú zdaniteľnými príjmom, takže ich do DP neuvádzaš.
    ALe počítame ich do tvojho príjmu na účely uplatnenia NČ na Teba ako manželku v prípade, že si na Teba uplatňuje NČ manžel.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Si.ska33 Ďakujem Takže ani žiadne potvrdenie neprikladám k daňovému priznaniu?
    Tweety nie
    Katy a R - a tak - mala aj príjem z PP - takže ten treba! - inak v DP je aj napísané, ktoré sú povinné prílohy!
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    PN a materské nie je zdanitelný príjem, neuvádza sa v v tvojom DP.
    Si.ska33 Ďakujem

    jarkada je offline (nepripojený) jarkada

    jarkada
    Nenasla som temu,tak sa to opytam tu.Ak som bola szco v 2013,ale potom som bola na UP ,v DP sa to uvadza? ak ano,v ktorom odieli?a staci aknapisem evidovana na UP od-do??alebo sa tam dava aj nejaky paragraf??musimprilozit aj potvrdenie s UP od kedy dokedy som tam bola evidovana???? Prosim poradte,DP mam uz skoro hotove ,len totoneviem ci tam uviest.Dakujem.

    Daňové priznanie - PN a materská

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.