Zavrieť

Porady

môže zamestnávateľ zistiť, či bol pracovník naozaj u lekára

Môže zamestnávateľ zisťovať, či pracovník navštívil lekára v dobe, ktorú má potvrdenú na priepustke.
*Problém je v tom, že zamestnankyňa má potvrdenky od lekára aj v dobe, ked nemá ordinačné hodiny a ked mala lekárka dovolenku. Zamestnankyňa a lekárka sú príbuzné.
Naposledy upravil magdalenkah : 05.02.14 at 07:13
Mila123 máš pocit, že lekár to nepotvrdí? že presne v tom čase tam bol u neho na ošetrení, tak ako to uviedol písomne?????
nemám slov, čo zamestnávatelia nevymyslia, alebo paranoja????
Dubak2000 vyrobit si peciatku a potvrdenie je dnes velmi jednoduche...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Prečo by sa zamestnávateľ opýtať nemohol? Pokiaľ lekár bude chcieť, tak odpovie, či tá priepustka, ktorú máte k dispozícii je pravá.....:-)
    alaya1 Terezka, myslim, ze neodpovie. Mal by o jedneho pacienta menej, no mozno je to charakter.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pracovné volno s náhradou mzdy sa poskytuje na nevyhnutný čas na vyšetrenie alebo ošetrenie v zdravotníckom zariadení. Myslím že je v právomoci zamestnávatela (náhradu mzdy platí zo svojich prostriedkov) požadovať od zamestnanca, aby na potvrdení namiesto "celý deň" mal uvedený čas odchodu zo zdr.zariadenia. Vtedy si ošetrujúci lekár rozmyslí, čo tam napíše.
    K tej dovolenke lekára, ktorý potvrdenie vystavil - pracovník mohol byť v tom čase na odbornom vyšetrení u iného lekára.
    Ak má zamestnávatel podozrenie že lekár vystavuje potvrdenia aj na dni, kedy zamestnanci na vyšetrení vôbec neboli, môže podať podnet na prešetrenie na Úrad na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Zrejme má podozrenie a asi nedôveruje svojmu zamestnancovi. Ak mu to voľno platí, je podľa mňa samozrejmé, že má právo kontroly.
    No lekár by bol hlúpy, keby nemal zhodný čas na priepustke aj vo svojej evidencii.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 a kto lekárovi zaplatí za potvrdenie????
    ivka70 Zamestnavatel ...ten si ho ziada.
    Llívia Podľa ZP má potvrdenie o prekážke v práci potvrdiť príslušné zariadenie zamestnancovi, nie zamestnávateľovi. Z toho mi vychádza, že ak ho o to požiada zamestnávateľ, môže, ale nemusí dať potvrdenie zamestnávateľovi.
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    zamestnankyňa mala známu sestričku(zistené neskôr) a tá jej dodala potvrdenky aj na dobu keď som ju dôkazne videl celkom inde, tak som povedal že akceptujem potvrdenky len od obvoďáka zubára a z gyndy, mysleli si že kto by si dovolil skúmať serióznosť lekára nemoci prestali nedostala za návštevu toho lekára ani cent.
    Llívia Zamestnávateľ nemôže uznávať len potvrdenia od ním určených lekárov. Ani nemôže uznávať napr. 2 hod. u obvoďáka a 4 u odoborného lekára, ako to niektorí robia.
    .

    môže zamestnávateľ zistiť, či bol pracovník naozaj u lekára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.