Zavrieť

Porady

Danove priznanie pocas rodicovskej

Chcem sa spytat najprv tu, skor ako sa budem informovat na uradoch
3.3.2013 som nastupila na matersku dovolenku ako zamestnana osoba (cize minuly rok som pracovala 2 mesiace). 31.4.2013 mi skoncila zmluva na dobu urcitu. V oktobri mi skoncila MD a zacala rodicovska, ktora trva doteraz.
Mam povinnost podavat danove priznanie? Ak ano, zrejme si ho musim robit sama, kedze som uz teraz vlastne nezamestnana...?

Dakujem za odpoved
Anik aký si mala príjem za tie 2 mesiace v zamestnaní ?
anaya cca 1200E
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš požiadať zamestnáv., samozrejme ak si mala podpísané Vyhlásenie k zdaneniu a zrážal Ti preddavky na daň, o RZD. Pri uplatnení NČZD tie budú vrátené.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    nemáš povinnosť podať DP ak to bol tvoj celý zdaniteľný príjem , ale ak Ti stiahli nejakú daň čo predpokladám pri tomto príjme. Buď požiadaj bývalého zamestnávateľa do 17.2.2014 o ročné zúčtovanie dane, alebo si podaj DP typ A
    a stiahnutú daň Ti vrátia.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anaya Mam to chapat tak, ze by som mala mat preplatok dane?
    Anik Predpokladám, že nejaký by tam mal byť isto. Neviem či si mala 1200 eur za 2 mesiace v hrubom, alebo čistom, ale odpočítateľná pol. na mesiac v roku 2013 bola -311,32 . Najlepšie to odčítaš z potvrdenia , alebo sa opýtaj u zamestnávateľa.
    anaya 1200 bolo za oba mesiace dokopy v hrubom
      zbaliť

    Danove priznanie pocas rodicovskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.