Zavrieť

Porady

Poberateľ opatrovateľského príspevku - nie je odvádzané poistné do sociálnej poisťovne - čo robiť?

Dobry den chcela by som sa opytat ako to je teraz v tejto dobe, som poberatelka opatrovatelskeho prispevku a prisla som na to ze v socialnej poiistovni neeviduju teda ze za mna nie su odvadzane poplatky do dochodku, nemocenske,teda ze nemam narok na PN a ani na matersku vie mi niekto upresnit ako to naozaj je a co treba urobit popripadne kde sa hlasit aby odvody sa odvadzali.Staram sa o skoro 16 rocne dieta s ZTP s diagnozou DMO a epilepsia
3 komentárov     zbaliť
taiko Prosim zmen nazov otazky. kazdy kto sa tu nieco pyta, potrebuje odpoved.
Chobot Názov témy som opravil a tému som otvoril. škoda zadávať znovu celú otázku, ak stačilo zmeniť názov témy.
petulka999 dakujem velmi pekne za zmenu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Mala si sa sama prihlásiť v SP - ako poistenec štátu - vyplniť RPFO. Urob tak aspoň teraz - teda čo najskôr! (ale aj tak je tam ohraničená max doba 12 rokov).
    Len upozorním - že štát platí len dôchodkové poistenie !
    pre nárok na nemocenské, materské,prípadne dávku v nezamestnanosti by si sa musela poistiť dobrovoľne - ak by si chcela!
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petulka999 dakujem, no ja by som sa aj prihlasila keby som vedela o tom, ze sa to neplati, urcite sa pojdem prihlasit, ak sa smiem opytat aka je vyska dobrovolneho poistenia?
    Katy a R no prihlásiť sa choď hneď zajtra - vyplníš RLFO - ako osoba poberajúca opatrovateľský príspevok - poistné na dôchodkové poistenie bude platiť štát. (zober si rozhodnutie z UPSVaR)
    ak by si chcela aj dobrovoľne (s NP) - tak min balík z min VZ by ťa mesačne stál 133 eur !
    petulka999 och to znamena, ze ak by som niekedy sla na PN nemam na to narok? a ani na matersku? no super
    Katy a R Ak nie je poistenie - nie je ani dávka! A pri dobrovoľnom poistení je nárok na nemocenské len po 270tich dňoch poistenia (za posledné 2 roky)!
    nebolo by na škodu získať nejakú dobu poistenia (aj kratšiu) brigádou s pravidelným príjmom (aj malým) . Hlavne ak uvažuješ o materskej?
    petulka999 A aj ked som pred tym pracovala? Asi cca 5 rokov ani vtedy nemam naroj na nic? Iba ak by som sa pripoistila?
    Katy a R petulka - materské je dávkou nemocenského poistenia - ak ju chceš mať - tak musíš toto poistenie mať (resp OL) - a splniť podmienky dané zákonom. (270 dni poistenia za posledné dva roky pred pôrodom) - a ty nemáš ani len to poistenie! (pripoistenie neexistuje)
    petulka999 Och tak to je zle :-( z 270 euroveho prispevku sa neda platit 133 dobrovolne a este aj existovat :-( no budem to musiet inak riesit :-(
    Katy a R - preto ti píšem o tej brigáde! .. ozaj - a v SP si už bola?
    petulka999 Este som nestihla nemam s kym nechat slecnu
    Katy a R http://www.socpoist.sk/ext_dok-poist...14-rlfo/56492c
    http://www.socpoist.sk/formulare-reg...o/55440s56494c
    tu nájdeš tlačivá -vyplň a pošli poštou (doporučene)
      zbaliť

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Založ prosím ťa otázku nanovo tak aby z jej názvu bolo jasné čo chceš. Odpoveď tu chce každý čo sa niečo pýta Túto otázku uzatváram.

    Odporúčam zoznámiť sa trochu s Poradu, pod otázkou máš stručné info plus odkazy ako ako to tu funguje.

    Poberateľ opatrovateľského príspevku - nie je odvádzané poistné do sociálnej poisťovne - čo robiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.