Zavrieť

Porady

Davka v nezamestnanosti po skonceni RD?

Dobry den,

chcela by som sa spytat z coho sa mi bude pocitat davka v nezamestnanosti, ak som od roku 2009, cize 5 rokov na materskej dovolenke. Tento rok v maji bude mat druhe dieta 3 roky. Som evidovana ako zamestnana, ale zamestnavatel so mnou nepocita po skonceni rodicovskej dovolenky. Max. mi preplati dovolenku, ktora mi ostala. Mam narok na podporu? Z coho sa mi bude vypocitavat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Máš nárok na dávku v nezamestnanosti. Mesiac pred skončením RD oznám písomne ukončenie rod.dovolenky a požiadaj o čerpanie jedného dňa dovolenky, zvyšok nech ti zamesstnávatel preplatí. Výrazne ti to ovplyvní výšku dávky v nezamestnanosti.
    katulikzlatulik Dakujem za odpoved. Mesiac pred tym, znamena, ze ked mi konci 10.5. tak staci oznamit 1.4. alebo este v marci? A z coho sa mi davka bude pocitat?
    katulikzlatulik A ako je to s odstupnym? Mam narok?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katulikzlatulik (Dnes 15:17) Dakujem za odpoved. Mesiac pred tym, znamena, ze ked mi konci 10.5. tak staci oznamit 1.4. alebo este v marci? A z coho sa mi davka bude pocitat
    Najneskôr mesiac pred, takže môžeš aj skôr. A dávka bude počítaná z tvojho VZ od zamestnávateľa.
    katulikzlatulik a aky VZ mi da zamestnavatel? taky, aky by mi dal keby ze som nastupila do prace alebo taky, ktory som mala pred nastupom na 1. alebo VZ, ktory mi daval pri urcovani 2. materskej?
    katulikzlatulik a VZ mi zamestnavatel urci novy alebo bude platit ten pred nastupom na MD? a ako je to s odstupnym? budem mat narok na odstupne?

    Davka v nezamestnanosti po skonceni RD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.