Zavrieť

Porady

Reklama

Vie mi niekto poradiť ?

Naša s.r.o. poskytla pri športovej súťaži peniažky. Uzavreli sme zmluvu o poskytnutí reklamného priestoru. Predmetom zmluvy je poskytnúť užívateľovi využitie reklamného priestoru, tj. umiestnenie nášho názvu, loga a predmet činnosti na billboardoch, plagátoch, pozvánkach ...... a uvedenie názvu našej spoločnosti na začiatku a na konci podujatia s označením oficiálny dodávateľ.
K uvedenej zmluve bola vysravená aj faktúra.
Je takáto reklama nákladom ? Bude to účet 501 alebo 518 ? Môžem si odpočítať DPH ?
Viete ma niečo upozorniť čo by mi nemalo chýbať ? (Mám pozvánky na súťaž aj na recepciu).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Podľa zákona o DzP §19odst.2. písm.k sú výdavky na reklamu uznateľným nákladom. Čo sa týka DPH, je nárok na odpočet, ale momentálne neviem §.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    VĎaka EMILY.
    A nevieš náhodou, na ktorý účet reklamu môžem dať ? Asi 518 ?

    Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

    Zuzana68
    Na 518 pretože je to služba. Na 501 by si dávala reklamný material a ten ty predsa nemáš.
    Úsmevný deň
    Zuzana

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    V súvislosti s touto témou by som sa chcela opýtať, ako účtovať reklamné nápisy na kamiónoch, alebo nálepky na označenie predajne, ak jedna nálepka je cca 30€, môžem to dať na 501- daňovo uznaný náklad, tiež z toho odpočítať DPH?

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    kimart Pozri príspevok
    V súvislosti s touto témou by som sa chcela opýtať, ako účtovať reklamné nápisy na kamiónoch, alebo nálepky na označenie predajne, ak jedna nálepka je cca 30€, môžem to dať na 501- daňovo uznaný náklad, tiež z toho odpočítať DPH?
    ano, presne tak by som postupoval aj ja... na ucet 501
    odpocitat dph si mozes, za predpokladu splnenia podmienok v §49,2 ZoDPH

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Dobrý deň,
    chcela by som poprosiť o radu, mám faktúru od - register slovenských firiem na rozšírenie údajov firmi (reklama) kde to mám zaúčtovať-
    Ďakujem vopred

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    MartinkoK Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som poprosiť o radu, mám faktúru od - register slovenských firiem na rozšírenie údajov firmi (reklama) kde to mám zaúčtovať-
    Ďakujem vopred
    na 518

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.