Zavrieť

Porady

Ročný výkaz o plnení povin.zamest.občanov so zdrav.postihnutím

Naša firma nezamestnáva žiadneho občana so zdrav.postihnutím.Keďže máme 21 zamestnancov, vyplýva pre nás povinnosť o plnení povinného ........Zaplatiť treba trojnásobok mesačnej minimálnej mzdy. Mám to prerátať keď do augusta bola 6.500,- a potom 6.900,- Sk, alebo rátať 6.900 x 3 ? Vopred ďakujem všetkým čo odpovedia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Keity je offline (nepripojený) Keity

    Keity
    može mi niekto poradiť pod čím sa rozumie zamestnanec plniaci úlohy v zahraničí? sme dopravná firma a naši zamestnanci jazdia len v zahraničí,ale prídu aj na niekoľko týždňou naspäť, Môžem ich vyradiť odtial? Neviem si totižto predstaviť, že by som mala zamestnávať zamestnanca zdravotne postihnutého a to by bol vodič náklaďaku jazdiaci v cudzine.
    Poradí mi niekto?
    Ďakujem

    mmia je offline (nepripojený) mmia

    mmia
    ja by som sa chcela opytat, ako alebo kde zistim ze postihnutie je nad 70%?? asi trochu blba otazka ale fakt neviem..... :-) zamestnanec na preukaz " zdravotne tazko postihnuty"....
    dakujem

    ambroska je offline (nepripojený) ambroska

    ambroska
    Mám podobný problém. Nie je mi celkom jasné kde do ročného výkazu o plení povinného podielu zamestnávania občanov so ZP mám zaradiť zamestnanca, ktorý je na ČID a nebol prehodnotený. Mám ho dať do riadku 40-70% alebo na 70%?

    mmia je offline (nepripojený) mmia

    mmia
    akurat som to zistovala a na socialke mi povedali ze on musi mat papier o urceni " poklesu schopnosti " kde su ucene %....
    mna by este zaujimalo z coho vyplyva povinnost zamestnavat takychto obcanov... na tlacive je uvedeny zákon tak idem kuknut...
    keby ste nahodou niekto vedeli, tak by mi to móóc pomohlo... :-)

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Dobrý deň
    prosím Vás neviete mi poradiť : do priemerného evidenčného počtu zamestnancov za kalendárny rok dohodárov nepočítam? správne????

    Ročný výkaz o plnení povin.zamest.občanov so zdrav.postihnutím

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.