Zavrieť

Porady

čo s bločkom?

čo s ppd z roku 2012 o uhrade df z roku 2011, ktorý mi šef odovzdal v decembri 2013? ako zaučtovať úhradu záväzku? Keď dám oproti 321 / 211 - nebude mi sediet pokladna. ???
Naposledy upravil drobcek26 : 08.02.14 at 14:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Zaúčtovať úhradu záväzku

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    K zaúčtovaniu záväzku + komentár, vtedy a vtedy mi ten a ten odovzdal doklad na zaúčtovanie atď (bár´s aj na zadnú stranu VPD) dátum podpis
    drobcek26 pu
    avalik doplnila som odpoved

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Kto je zodpovedný za pokladňu (účet 211) ? Šéf ? Iný zamestnanec ? V roku 2012 malo byť zistené manko a zúčtované (predpis náhrady napr 335/211 ). Ak to tak bolo v roku 2013 by som účtoval storno predpísaného manka (interný zápis - storno manka: "ja, šéf dokladujem že manko v pokladni roku 2012 vzniklo chybným dokladovaním úhrady záväzku zo dňa ...) a súčasne zúčtujem = 321/335 - to celé iba v prípade, že manko ešte nebolo uhradené do pokladne. Ak manko nebolo zistené, "šéf" platil zo svojich peňazí a nie z firemných, v roku 2013 si to necháva preplatiť, - účtoval by som ako normálnu úhradu záväzku 321/211. Tak isto 321/211 v prípade, že manko už bolo uhradené do pokladne (ku dňu účtovania úhrady faktúry už bolo účtované 211/335)
    Riziko: Rok 2012 mal chybnú inventarizáciu záväzkov, záväzky boli vykázané v nesprávnej výške.
    drobcek26 Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.