Zavrieť

Porady

Reklamácia a čo s bločkom?

Pred 1 rokom som kúpila hodiny do kancelárie. Blok o kúpe mám riadne zaúčtovaný v r.2009.
Dnes som išla hodiny reklamovať a predavačka ma presviedčala, že jej musím dať originál bloku o kúpe. Urobila som jej kópiu a originál som si nechala, hoci sa jej to nepáčilo.

Povedala mi, že ak do 30 dní rozhodnú o oprávnenosti reklamácie a budú mi chcieť dať nové hodiny, budem MUSIEŤ jej dať originál bločku, lebo inak to nebude ona vedieť vystornovať a neuzná mi reklamáciu.

Podľa mňa je to blbosť.
Kto je v práve? a podľa akého zákona?
Mnohokrát vďaka za každú radu či postreh.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    zakon sice neprikladam,ale snad ti pomôze toto

    Hovorkyňa Slovenskej obchodnej inšpekcie Danuša Krkošová preto odporúča, aby si zákazníci bločky pre istotu aj kopírovali. "Predávajúci musí uznať aj odfotený blok."

    Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/1622532/pokladni...#ixzz16KMGbNhN

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tovar sa stornuje iba vtedy,ak sa vracia od zakaznika spat na sklad. Vtedy sa priklada original blocku.
    Ale pri reklamacii nie. AK sa mylim opravte ma prosim!

    Vela ludi si kopiruje vyblednute blocky,pre pripad reklamacie. Takze su urcite pouzitelne a predajcovia ich uznavaju

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    jacekova Pozri príspevok
    Práve som si ten bloček opätovne prefotila a originál z ruky nepustím, ani keby čo predavačka robila :-)
    dakujem
    Ja by som ten originál pustila z ruky, keď by mi vrátili peniaze. To by si si aj ty musela zúčtovať u seba v pokladnici, že už nemáš hodiny, ale peniaze. Čiže blok za nejaký spotrebný tovar by bol neoprávnený.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    jacekova Pozri príspevok
    ale ja ho mám riadne zaúčtovaný v r.2009 a je proste v nákladoch. keby prišla kontrola a nájdu VPD bez bloku, tak čo? vyhodia mi ho z nákladov.

    podľa mňa by mi mali urobiť dobropis v r.2010 k tomu blocku a tak vrátiť peniaze, nie?
    Veď práve, ty náklady v momente vrátenia peňazí už nemáš!
    A určite dávajú nejaké vyjadrenie k reklamácii - vráteniu peňazí, ktoré si zaúčtuješ do pokladne a kópiu pridáš ku kópii pôvodného bločku.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    jacekova Pozri príspevok
    Ešte doplník, že blok je zaúčtovaný vo firme, ktorá sa koncom minulého roka zrušila. Takže ak by mi vystavili dobropis, je mi na nič.

    Kto má teda právo mať originál bloku? už fakt neviem
    Jééééj, ono sa to komplikuje a komplikuje.

    Ak firma neexistuje, neexistuje nič, čo by sa mohlo reklamovať. Resp. mal nastať nejaký prevod majetku (vrátane tých hodín). Takže právo reklamovať má nástupca tých hodín.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    takže ak tam pôjdem o 30 dní a budú odo mňa chcieť originál, mám sa obháňať SOI?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Práve som si ten bloček opätovne prefotila a originál z ruky nepustím, ani keby čo predavačka robila :-)
    dakujem

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Gabi03 Pozri príspevok
    Ja by som ten originál pustila z ruky, keď by mi vrátili peniaze. To by si si aj ty musela zúčtovať u seba v pokladnici, že už nemáš hodiny, ale peniaze. Čiže blok za nejaký spotrebný tovar by bol neoprávnený.

    ale ja ho mám riadne zaúčtovaný v r.2009 a je proste v nákladoch. keby prišla kontrola a nájdu VPD bez bloku, tak čo? vyhodia mi ho z nákladov.

    podľa mňa by mi mali urobiť dobropis v r.2010 k tomu blocku a tak vrátiť peniaze, nie?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Ešte doplním, že blok je zaúčtovaný vo firme, ktorá sa koncom minulého roka zrušila. Takže ak by mi vystavili dobropis, je mi na nič.

    Kto má teda právo mať originál bloku? už fakt neviem
    Naposledy upravil jacekova : 26.11.10 at 07:32

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Gabi03 Pozri príspevok
    Jééééj, ono sa to komplikuje a komplikuje.

    Ak firma neexistuje, neexistuje nič, čo by sa mohlo reklamovať. Resp. mal nastať nejaký prevod majetku (vrátane tých hodín). Takže právo reklamovať má nástupca tých hodín.

    no ja nemôžem mať nikdy nič jednoduché

    tá firma bol živnostník (ja). živnosť som zrušila a založila sro. Hodiny ostali v osobnom majetku živnostníka, nebola to nejaká významná položka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.