Zavrieť

Porady

Môžem prerušiť rodičovskú dovolenku a znovu na ňu nastúpiť?

Dobrý deň, prosím Vás ja by som sa chcela spýtať:

Som momentálne na rodičovskej dovolenke a mám možnosť si privyrobiť na dohodu (na jeden mesiac). Len teraz neviem či je možné prerušiť rodičovskú dovolenku (samozrejme odhlásiť sa na soc. poisťovni ako poistenec štátu) a potom, po skončení dohody znovu pokračovať v čerpaní rodičovskej dovolenky (znovu sa v soc. poist. prihlásiť ako poistenec štátu). A neviem tiež aký vplyv by to malo na vyplácanie rodičovského príspevku. Ak náhodou viete, tak mi prosím poradte, či sa mi to vôbec oplatí. Ďakujem.
veronikasad Na dohodu budeš pracovať u iného zamestnávatela ako máš pracovnú zmluvu ?
S.Ch. Je to u toho istého zamestnávateľa ako mám zmluvu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš prerušiť čerpanie RD. Neprídeš o RP aj keď budeš pracovať.
    S.Ch. Ó, takže je to také jednoduché... Ďakujem za odpoveď.
    Tweety len nezabudni sa ísť odhlásiť sama na ten jeden mesiac

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Počas výkonu práce na dohodu nemusíš u zamestnávatela žiadať o ukončenie rod.dovolenky. Odhlásiš sa ako poistenec štátu z dôch.poistenia v soc.poisťovni. Rod.príspevok budeš naďalej poberať v súbehu s čerpaním rod. dovolenky
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    S.Ch. Veronikasad aj Tebe ďakujem za odpoveď. A nevieš či to mám nahlásiť na úrad práce soc. vecí a rodiny? Ď.
    veronikasad Nemám s tým osobnú skpsenosť, pre istotu sa choď informovať na odd. UPSVaR, ktoré vypláca rod.príspevok.
    S.Ch. Dobre, ďakujem.
      zbaliť

    Môžem prerušiť rodičovskú dovolenku a znovu na ňu nastúpiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.