Zavrieť

Porady

Kupa firmy,vase nazory?

Dobry de prajem, prosim Vas co si myslite o tych firmach ktore predavaju uz hotove firmy na kluc za napr 499eur a viac. Je to legalne? mate s tym osobnu skusenost? nehrozmi mi za to nejaky postih? mozem si taku firmu kupit, prepisat na moje meno a uplne legalne s tym podnikat? a mozem si uz k vytvorenym okruhom pripisat svoje vlastne za isty poplatok ako u hociktorej inej firmy? Udajne aspon oficialne by mali byt ciste prednedavnom zalozene. dakujem velmi velmi pekne. pekny den prajem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    patricia27 je offline (nepripojený) patricia27

    patricia27
    Samozrejme, že je to legálne. To či sú čisté sa dá zistiť z účtovníctva z minulých rokov.
    Poskytovanie podnikateľského poradenstva a zabezpečenie korporátnej agendy. ...viac Fontionnel s.r.o.
    Je to samozrejme legálne. Mnoho ľudí takéto spoločnosti kupuje či už z dôvodu, že potrebujú začať podnikať v pomerne krátkom čase alebo potrebujú spoločnosť, ktorá má určite "vekovú históriu" ( takéto spoločnosti majú napríklad výhodu ak by ste si chceli zobrať dotáciu na zamestnancov resp. absolventov a v niektorých prípadoch pôsobíte dôveryhodnejšie ak podnikáte so spoločnosťou, ktorá nie je úplne nová ale má 1 alebo 2 roky ). Odporúčam si však overiť spoločnosť, ktorú budete kupovať, mala by byť bez záväzkov - to zistíte z účtovníctva, môžete si tak isto podať žiadosti na daňový úrad, sociálnu alebo zdravotnú poisťovni či spomínaná spoločnosť nemá záväzky, overte si či v spoločnosti boli vykonávané nejaké zmeny v OR SR , ak áno tak prečo. Zmluvu o prevode obchodného podielu si poriadne ošetrite - akékoľvek vzniknuté záväzky do dátumu prevodu spoločnosti hradia pôvodní majitelia a pod. Ale ak kupujete spoločnosť, ktorá je nová tak ako spomínate tak si myslím, že sa nemusíte ničoho báť len si zvolte vhodnú firmu s referenciami, ktorá takéto služby poskytuje. Držím palce

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no mňa by fakt zaujímalo že ak je podmienkou nejakej dotácie a pod história firmy, ako sa posudzuje, že žiadateľ je síce sro ktorá má napr. 2 ročnú historiu avšak konateľ a majiteľ je tam 2 dni aj s cestou.... to fakt niekto tomu uverí, že firma má relevantnú históriu? ak ju napríklad pred tým vlastnila nejaká ready made sro???
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Fontionnel s.r.o. Napríklad ak žiadate o poskytnutie finančného príspevku na podporu vytvárania pracovných miest na úrade práce, tak jednou z podmienok je aby spoločnosť vykonávala činnosť aspoň 12 mesiacov - tieto žiadosti z praxe prechádzajú. Takýto finančný príspevok nepridelia spoločnosti, ktorá je novovzniknutá. Čo sa týka bánk, tak tam je to už o inom - banka preveruje zmeny v OR SR, teda zmenu konateľa/spoločníka a samozrejme sa k tomu postaví negatívne.
    Ice dive však aj úrad práce pozerá do obchodného registra resp. žiadateľ=konateľ sa preukazu výpisom z ORSR... a že by takéto niečo okaté nenapdlo úradníkovi z UP skontrolovať???
    Fontionnel s.r.o. Hodnotí sa subjekt - právnická osoba na základne aktuálne výpisu z OR SR. Spoločnosť musí mať minimálne 12 mesiacov, to či sa zmenil konateľ nie je v podmienkou pre poskytnutie finančného príspevku, ktorý sa poskytuje na mesačnej báze po dobu 12 mes., finančnú čiastku Vám vždy refundujú spätne za predošlí mesiac. Vašou povinnosťou je odvádzať odvody a uhrádzať mzdu a pod, v týchto prípadoch neprichádza k nekalím praktikám v takých meradlách ako pri žiadosti o úver v banke pri ktorej som vyššie spomenul negatívny postoj. Hovorím zo skúsenosti mal som úmysel dobre poradiť
    Ice dive nehovorím, že ste chcel zle poradiť... len mi príde divné, že firmy zakladajúce sro... predávajú spoločnosti s "históriou" ako nejaký brutálny benefit... jediné na čo sa dajú ale použiť je dotácia z UP... inak každý kto sa pozrie na internet musí vidieť, že ak niekto je zapísaný v sro dva dni aj s cestou... nemôže byť človek s ostrieľanou praxou...
      zbaliť

    Kupa firmy,vase nazory?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.