Zavrieť

Porady

Finančné poradenstvo - Vaše názory

Myro Myro

Myro je offline (nepripojený) Myro

Anketa: Mali by ste záujem o popísane služby?

Počet hlasujúcich
34. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno, zaujíma ma to

    14 41.18%
  • Ńeviem, potrebujem viac informácií

    7 20.59%
  • O svoje peniaze sa starám sám/sama

    6 17.65%
  • Nie, nemám záujem

    7 20.59%
Caute ludkovia

Robim taky mensi prieskum, tak som sa rozhodol napisat aj sem a rad by som poznal aj Vas nazor.

Mali by ste zaujem o kompletne, kvalifikovane financne a majetkove poradenstvo v oblasti zivotneho, majetkoveho, zdravotného a investicneho pistenia, dochodkoveho zabezpecenia, dochodkoveho sporenia, stavebneho sporenia, havarijneho poistenia motorovych vozidiel, hypotekarnych uverov, investicnych a sporiacich produktov ??? A to vsetko s dozivotnym nadstandardnym servisom a zdarma.

Dakujem za nazory
Usporiadat
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

A kto ťa za to platí? Oblasť je to široká. Máš zmluvy so všetkými tými poisťovňami?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Myro
Caute ludkovia

Robim taky mensi prieskum, tak som sa rozhodol napisat aj sem a rad by som poznal aj Vas nazor.

Mali by ste zaujem o kompletne, kvalifikovane financne a majetkove poradenstvo v oblasti zivotneho, majetkoveho, zdravotného a investicneho pistenia, dochodkoveho zabezpecenia, dochodkoveho sporenia, stavebneho sporenia, havarijneho poistenia motorovych vozidiel, hypotekarnych uverov, investicnych a sporiacich produktov ??? A to vsetko s dozivotnym nadstandardnym servisom a zdarma.

Dakujem za nazory
áno, ja to už mám - robí mi to kamoška.........prehodnotila zmluvy, niektoré porušila, vytvorila nové - výhodnejšie
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Myro, robíš pre ZFP ?
0 0
Myro Myro

Myro je offline (nepripojený) Myro

Ten popis na ZFP nesedi takze pre nich nerobim. Ale mam opravnenie sprostredkovavat tieto veci pre viac spolocnosti, overenych a preskusanych.
0 0
Myro Myro

Myro je offline (nepripojený) Myro

ta anketa vyzera celkom zaujimavo...
0 0
Myro Myro

Myro je offline (nepripojený) Myro

to tu uz nikto nic nenapise?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Myro
to tu uz nikto nic nenapise?
Akosi som temu zaciatkom maja, ked bola nahodena, prehliadla, ale zaujalo ma to.
Ak by som mala zaujem, co treba urobit, kde sa event. prihlasit? Len ma prekvapilo "ZADARMO", mam taku skusenost, ze to co je zadarmo, byva najdrahsie. Bolo by dobre to osvetlit.
0 0
George Michael George Michael

George Michael je offline (nepripojený) George Michael

Ale napíše. Napríklad ja. Mám s kompletným finančným poradenstvom vlastnú skúsenosť ako finančný poradca /už sa tomu nevenujem/. Pre finančného poradcu je veľmi náročné byť odborníkom vo všetkých oblastiach a dať naozaj objektívnu ponuku -napríklad na novú zmluvu alebo prehodnotenie už existujúcej zmluvy. Zväčša sa finančný poradca sústredí na 1 - 2 produkty z každej oblasti /úver, poistenie.../ a klientovi po "prehodnotení" navrhne ako najvýhodnejší zo všetkých produktov na trhu práve ten produkt, ktorý vie obhájiť. Byť odborníkom vo všetkých oblastiach a zvládnuť naozaj všetko to chce roky praxe. Nie je to jednoduché. Ak sa to vôbec dá. Radšej dám prednosť zistiť si údaje v každej oblasti sólo, ako od jedného vševeda. Nechcem sa týmto nikoho dotknúť, určite sú aj výnimky, ktorí sa snažia pre klienta zistiť čo najviac informácií a podať naozaj čo najobjektívnejšie informácie, ale z vlastnej skúsenosti viem, že ich je oveľa menej, ako tých, ktorí za každú cenu bojujú o každú zmluvu.
K odmeňovaniu: poradenstvo je zadarmo, samozrejme celoživotne /ak sa tomu dotyčný sprostredkovateľ bude celoživotne venovať/. Sprostredkovateľ dostane províziu za každú uzavretú zmluvu s klientom priamo od spoločnosti, pre ktorú zmluvy robí. Takže klient priamo sprostredkovateľovi za túto službu neplatí nič a má pocit, že to má naozaj zadarmo. Spokojný je klient - má informácie a zmluvy a spokojný je aj sprostredkovateľ - má províziu z podpísaných zmlúv.
0 0
Myro Myro

Myro je offline (nepripojený) Myro

Uplne suhlasim. Takzvanych "financnych poradcov" co im ide len o zmluvy je medzi ludmi naozaj az privela. Ale pokial by to vsetci brali takto, tak doteraz by kazdy chodil sam do poistovni, bank a sam si aj vyberal uvery a pod. Otazne je ci sam clovek (pokial nieje dost zbehly v danej problematike) si dokaze dobre vybrat produkt sity pre neho "na mieru". Ono je sice pravda ze vacsinou sa tie produkty od seba moc nelisia, ale prave preto financny poradca (ked je taky ako ma byt) neurobi na 1 stretnuti zmluvu, ale zisti si vsetky potrebne veci u klienta (financne zazemie, ciel, casovy horizont) a podla toho navrhne riesenie danej situacie. Okrem toho si nemyslim ze je dobre ponukat len svoje "dva najoblubenejsie produkty" len preto ze z nich dostanem velku proviziu. Niekedy je menej viac, a preto ja to riesim tak, ze si po prvej navsteve u klienta sadnem doma nad analyzu a vyberiem to najlepsie pre neho a nie pre mna. Preco? Pretoze mojim cielom je spokojnost klienta = Starostlivost a dovera aj v buducnosti.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Myro
Ten popis na ZFP nesedi takze pre nich nerobim. Ale mam opravnenie sprostredkovavat tieto veci pre viac spolocnosti, overenych a preskusanych.
Je to maklerska spol. OVB ?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Nemám dôveru voči takémuto širokému spektru (býva len zdanlivo široké) a teda hlasoval som - nie.
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

Tiež mi financie spravoval finančný poradca. A viem aj aké provízie za to berú. Za každú zmluvu,úver a pod. Snažia sa čo najlepšie pomôcť , psychológia presviedčania je na dobrej úrovni - veď ide o ich prachy- ale všetko má aj svoj koniec. Nechávam si to u nich robiť lebo jediná vec je na nezaplatenie , že prídu až k tebe domov a spraví Ti to všetko doma a nemusíš nikam chodiť.Ale či máš najsprávnejšiu poistku zistíš až pri poistnej udalosti. Vtedy to už je o inom. Ale keby si to človek obehával sám tiež by nevedel či si vybral to najlepšie, takže predsa len sa dáme na toho poradcu , lebo nemáme čas obehávať si to sami . A preto existujú aj poradcovia . Pre nich aj pre nás platí ,,čas sú peniaze". A keď príde k nenaplneniu toho čo zrealizovali smola Vaša ,lebo on z toho nemá žiadny postih, iba zobral províziu zo zrealizovania. Výsledok - vy nemáte nič a on mal províziu. A keď Vám to robí poradca aj tak nesiete všetko riziko sami. On nie je zodpovedný za to čo Vám poradil, vy ste sa rozhodli on len radil.Mám osobnú skúsenosť , zlyhalo to čo radil , prišli sme o prachy, poradca sa ani neospravedlnil a chodí čoraz menej lebo nemá čas. Čim viac klientov, tým viac prachov.A tým je menej času ...a niekedy stačí len zavolať klientovi , že sa deje niečo s jeho peniazmi , ale čo už keď poradca nemá čas , lebo musí uzatvárať nové zmluvy , ktoré mu prinesú ďalšie prachy a nie venovať sa tomu za ktorého už nedostane žiadne prachy.
No ale zasa musím zdôrazniť čas sú peniaze a zasa sa musím spoliehať na poradcu , lebo inak by som nemala čas venovať sa iným veciam.A musím riskovať, čo zas poradí.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Heket-skús to dať na súd,v Nemecku tiež tak v bankách radili klientom bezpečné investície a keď klienti prišli o peniaze zažalovali banku a vyhrali,banka im musela uhradiť vstupnú investíciu.V Čechách tiež zažalovali OVB kvôli jednej švajčiarskej investícii ktorá nevyšla,sám som zvedavý ako to dopadne.
0 0
janicka janicka

janicka je offline (nepripojený) janicka

vydatá, bezdetná, osoba, ktorá sa učí všetko o mzdách ako samouk ...viac
Mala som finančného makléra a bola som s ním veľmi spokojná. Keď som začala zarábať peniažky, mala som veľký hokej v tom, kde ich dať, ako zarobiť...
Dlho som hľadala človeka, ktorý by mi vedel poradiť s viacerými finančnými otázkami. Nemám rada poradcov, ktorí pracujú len pre jednu spoločnosť, iba tá ich spoločnosť je vždy najlepšia. Nechala som sa oklamať jedným takým a už to nechcem zažiť.
Čo sa týka tých provízií, je mi v podstate jedno či to má na účte maklér alebo nejaký zamestnanec poistovne. Tí, sú totiž tiež odmeňovaní od uzatvoreného obchodu.
A to pohodlie a úspora času, to je nezaplatiteľné, aspoň pre mňa.
Všetko, čo mi môj maklér na začiatku spolupráce povedal, dodržal na 100%. Pri poistnej udalosti som mu zavolala a on všetko vybavil. Ja som len priniesla potvrdenie od lekára a podpísala som oznámenie pre poisťovňu. Potom už len prišli peniaze. Vybavil hypoúver, aj úver zo stavebka. Takýto som mala pohľad na finančné poradenstvo keď som bola klientkou.
Môj maklér mi dal možnosť robiť túto prácu a ja som to zobrala takže si svoje financie spravujem teraz sama. Moji klienti sú zatiaľ spokojní.
A teraz viem ako to naozaj funguje a že všetko je o.k.
Dnes je na trhu toľko spoločností, finančných inštitúcií, že je tu stále čo robiť a ľudia sa chcú radiť tak prečo nie...
V Nemecku sa za takéto služby platia veľké peniaze.
Riziko je tam vždy ale povedzte, kde nie je?
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

janicka,
Je to pravda čo píšeš . Rizoko tam je , ale Teba ako makléra to potom zaujímať nebude , prídeš akurát o tých klientov , ktorých sklameš ,a potom budú druhý. Ešte asi nemáš takú štruktúru pracovníkov a klientov , aby si nestíhala všetkých.Ak sa Ti to ešte nestalo , tak to príde.Zaplatíš niekomu tvoju chybu? Určite nie. Ale prácu máte záslužnú , viete určite toho viac ako mi . Ale nemôžu byť zasa všetci spokojní a ani všetci nespokojní , ako v každej oblasti života. Ty máš dobré skúsenosti a ja zlé. Ale aj tak si musím nechávať radiť. Všetko zas nemôžeme vedieť. Každý sa venuje svojej oblasti a v tej sa snaží byť dobrí. Riziko je aj u nás ekonómov.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

bepo
Heket-skús to dať na súd,v Nemecku tiež tak v bankách radili klientom bezpečné investície a keď klienti prišli o peniaze zažalovali banku a vyhrali,banka im musela uhradiť vstupnú investíciu.V Čechách tiež zažalovali OVB kvôli jednej švajčiarskej investícii ktorá nevyšla,sám som zvedavý ako to dopadne.
Kde sa o tom pise? Chcela by som si to precitat. Prosim si link. Dakujem.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

V Nemecku je rozhodnutie súdu ale neviem aké je číslo rozsudku,čo sa týka OVB http://www.penize.cz/info/zpravy/zpr...=1&NewsID=3795 , treba sa na stránke trochu pohrabať, bolo toho viac aj o žalobe na OVB.
Ešte doplnenie-v Nemecku sa jednalo o investíciu do obligácii jedného podniku,banka to odporučila a podnik nesplatil obligácie.
Naposledy upravil bepo : 24.09.05 at 09:00
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

DAKUJEM. Zaujimave citanie....
0 0
kepso kepso

kepso je offline (nepripojený) kepso

Myro Pozri príspevok
Caute ludkovia

Robim taky mensi prieskum, tak som sa rozhodol napisat aj sem a rad by som poznal aj Vas nazor.

Mali by ste zaujem o kompletne, kvalifikovane financne a majetkove poradenstvo v oblasti zivotneho, majetkoveho, zdravotného a investicneho pistenia, dochodkoveho zabezpecenia, dochodkoveho sporenia, stavebneho sporenia, havarijneho poistenia motorovych vozidiel, hypotekarnych uverov, investicnych a sporiacich produktov ??? A to vsetko s dozivotnym nadstandardnym servisom a zdarma.

Dakujem za nazory

Hm - ponuka slusna, ALE NIE DAKUJEM . Ked si chcem daco naco najst mam tu internet- tam najdes vsetko od urokovych sadzieb po DDS,.... A ze zadarmo Dobre viem ako ZADARMO TO JE keby ste robili zadarmo tak s coho vyzijete ALE NEBOJ UZ SA CHYSTA ZAKON ABY MAKLER PRI DOHADOVANI ZMLUVU PREUKAZAL PROVIZIU Z PREDAJA TOMU KOMU TO PONUKA
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

kepso Pozri príspevok
... ALE NEBOJ UZ SA CHYSTA ZAKON ABY MAKLER PRI DOHADOVANI ZMLUVU PREUKAZAL PROVIZIU Z PREDAJA TOMU KOMU TO PONUKA
bez ohladu na moj nazor na financne poradenstvo,

pytam sa Ta, preco Ta tak velmi zaujima provizia sprostredkovatela? vacsinou poradcovia maklerskych spolocnosti maju rovnake % provizie za rovnaky produkt z akejkolvek poistovne (banky),
to znamena, napriklad, ak Ti uzatvori zivotne poistenie v hociakej poistovni, ako poradca dostane rovnake %, z coho vyplyva, ze poradcovi je jedno pre ktoru poistovnu, ale nie je jedno, aky produkt,

samotna zastresujuca maklerska spolocnost ma uzatvorene zmluvy s jednotlivymi instituciami za rozne %, ale tieto informacie poradcovia nemaju, a ani Ty nebudes vediet, kolko dostava samotna spolocnost, Ty sa mozes dozvediet odmenu pre poradcu,

no tato informacia pre mna nie je podstatna, ja naopak tvrdim, aby clovek, ktory kvalitne pracuje, nech je aj kvalitne zaplateny,

btw: Ty by si informoval okolie o tvojich zarobkoch?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať