Zavrieť

Porady

daňový dopad na predaj majetku

Už som z toho jeleň!
Spoločnosť predala v roku 2013 dve vozidlá, obe sa ešte odpisovali. Daňový odpis za rok 2013 v daňovom priznaní neuplatním. Ale účtovné odpisy za 11 mesiacov sa mi premietli v priznaní do pripočítateľnej položky. Nerozumiem tomu. V daňovo uznaných nákladoch mám odpisy za predchádzajúce roky, zostatkovú hodnotu vozidiel. A prečo, resp. ako si môžem daňovo uplatniť účtovné odpisy za tento rok?! Je to suma cez 3000€, čo značne ovplyvní hospodársky výsledok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Za tento rok si daňový odpis nemôžeš uplatniť. V DP uvedieš teda rozdiel medzi účtovným a daňovými odpismi.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    akrestanova to znamená že účtovné odpisy dám ako pripočítateľnú položku daňového priznania?
    Tweety celé ÚO budú pripočít. položkou k ZD
    Ivuchak Zdravím, prosím o doplnenie: účet 541 je celý daňový aj ked sa majetok predal pod zostatkovú cenu ? Napr. ZC bola 100€ predal sa za 60€. Bude 40€ pripočitatelnou položkou? K tomu aj účtovné odpisy ku dňu predaja ak som správne pochopila. Ďakujem moc za radu.
      zbaliť

    daňový dopad na predaj majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.