Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Dobrý večer,
robím kamarátke DP "A", jej dcéra počas štúdia na strednej škole v júli 2005 sa vydala.
A chcem sa Vás spýtať, že v DP môže si uplatniť 7x400=2800,- Sk daňový bonus.
Aké doklady bude potrebovať k DP. Stačí potvrdenie zo školy a sobášny list?
Vopred ďakujem.
gigi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    leka je offline (nepripojený) leka

    leka
    mám na záver takú asi hlúpu otázku: aká je hodnota daň. bonusu na rok 2005. Pýtam sa pretože som tu zachytila sumy 5000 na rok, 400/mesiac

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    leka
    mám na záver takú asi hlúpu otázku: aká je hodnota daň. bonusu na rok 2005. Pýtam sa pretože som tu zachytila sumy 5000 na rok, 400/mesiac
    Daňový bonus za rok 2005 je 5000,- Sk = (8x400,-) + (4x450,-) :p

    leka je offline (nepripojený) leka

    leka
    ešte trochu špekulujem - do novembra som bola na rodičovskej d. môžem si na seba uplatniť nezd. časť len za 2 mesiace (XI a XII), alebo to môžem dať aj na 5 mesiacov, teda 5*7328 a zvyšných 7 by si dal manžel?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Na seba máš nárok na celý rok. Ak ste boli manželmi celý rok, tak manžel ma na teba tiež nárok v plnej výške. Ak si mala príjem, tak ten odrátaš od odpoč. položky a len ten rozdiel si na teba uplatní manžel.

    leka je offline (nepripojený) leka

    leka
    viem, že mám nárok na celý rok, ale hodilo by sa mi, keby sa to dalo takto posúvať a neviem, či sa to dá

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    leka
    viem, že mám nárok na celý rok, ale hodilo by sa mi, keby sa to dalo takto posúvať a neviem, či sa to dá
    Nedá sa to.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    leka
    viem, že mám nárok na celý rok, ale hodilo by sa mi, keby sa to dalo takto posúvať a neviem, či sa to dá
    Takto uplatňovať sa dá iba DB.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.