Zavrieť

Porady

Kedy sa mam ísť zaevidovať na ÚP?

18.12.2013 mi skončila RD a následne k 22.12.2013 som skončila PP dohodou (po 8rokoch). Od 23.12.2013 som PN (tehotná). Dokedy budem na PN neviem, najradšej až do nástupu na MD a to by malo byť k 19.6.2014. Kedy by som sa mala zaevidovať na úrad práce a poberať podporu v nezamestnanosti? Aby som náhodou neprešvihla termín.
Ak by som sa nahlásila po ukončení PN trebárs mesiac pred nástupom na MD, tak by som mohla potom zbytok podpory (5mesiacov) po skončení MD?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže si DPN ,na ÚP Ťa nezaevidujú. Mohla si sa najprv zaevidovať, a potom ísť v OL na DPN.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    iva1979 tak som to aj pôvodne plánovala, ale OL som mala len 2 dni, tak som na to nemala medzi sviatkami priestor
    Tweety OL je 7 dní
    iva1979 ale ja som bola na RD a potom som čerpala riadnu dovolenku 2dni+víkend. A bolo mi na soc. poisťovni povedané, že mám nárok len na toľko dni v OL, koľko som bola pred ukončením PP platiteľom, čiže tie 3dni.Tak preto som išla hneď na PN.
    ivka70 Ako tehotna si v OL 8 mesacov .... to zasa bol odbornik v SP, co ta informoval .... alebo nemal tuto informaciu.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zaregistrujes sa az po ukonceni PN, do 7 dni.
    ak prejdes rovno z PN na matersku, tak tuto fazu si uz presvihla.
    Naposledy upravil ivka70 : 11.02.14 at 13:00

    Kedy sa mam ísť zaevidovať na ÚP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.