Zavrieť

Porady

faktúra za opravu už predaného auta

V januári sme dostali faktúru za opravu auta, ktoré bolo predané v decembri. Škoda na aute vznikla v októbri, je tam aj plnenie od poisťovne. Spoločnosť v podstate platí spoluúčasť 66€ a DPH. Môžem si DPH uplatniť na vstupe a 66€ do nákladov?
4 komentárov     zbaliť
marjankaj Aký je dátum dodania na faktúre?
akrestanova 15.01.2014
marjankaj No ak bolo v oprave do 15.1.2014, tak ako ste ho teda predali v decembri?
akrestanova však to. Ono sa zanieslo do opravy autorizovanému servisu Toyota a v priebehu opravy sa konateľ rozhodol, že auto odpredá a kúpi si nové v toyote.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Takže bolo v oprave, či nie? Ak áno, skutočne oprava bola aj vykonaná, faktúra aj plnenie od poistťovne patria do účtovníctva. Druhá vec je, prečo od októbra ste neurgovali faktúru za jeho opravu.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    akrestanova toto už je otázka mimo mňa, som len účtovník. O škode som doteraz ani nevedela. Mňa len zaujíma, či si môžem daňovo odpočítať náklad na opravu v tomto roku, A či môžem odpočítať DPH
    kn-alka Zaúčtuj do roku 2013 cez ID: 511/326 A do roku 2014 zaúčtuj faktúru: 326, 343 / 321 - odpočet DPH v januári 2014
    marjankaj Je to prinajmenšom trochu divné dávať si do nákladov opravu cudzieho auta.
    Asi by to chcelo nejakú zmluvu s kupujúcim, kde by to bolo uvedené, že opravu platí predávajúci. Alebo by to malo byť uvedené v kúpnopredajnej zmluve.
    marjankaj @kna-alka
    Veď oprava mohla byť naozaj vykonaná až v januári 2014.
    akrestanova noo..., kn-alka toto riešenie sa mi celkom páči a zmluvu o predaji auta vieme ešte upraviť, takže budem mať na to aj podklad. Ďakujem!
    marjankaj No najjednoduchšie by bolo upraviť tú zmluvu na január 2014. Kedy bolo auto prepísané na polícii?
    akrestanova všetko prebehlo v decembri, aj DPH z predaja auta som dala na výstupe v decembri
    marjankaj Takže zmluvu o predaji neviete upraviť.
    akrestanova Dátumovo určite nie. Ale pokiaľ tam bude ustanovenie, že vozidlo je v štádiu opravy, ktorú uhradí predávajúci, tak by s tým nemal byť pri kontrole problém. Značná časť opravy je aj tak hradená poisťovňou z havaríjneho poistenia. Do nákladov pôjde iba spoluúčasť.
    kn-alka ale však už v otázke je písané, že škoda vznikla v októbri, bolo opravované a potom predané, len Toyota nedala doklad o oprave, až teraz v januári. Ja by som to riešila tým ID: 511/326
    akrestanova aj to tak budem riešiť. Ešte raz ďakujem!
      zbaliť

    faktúra za opravu už predaného auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.