Zavrieť

Porady

Uz ste predavali byt?

Ahoj, chcem sa spytat, ci tu uz niekto predaval vlastny byt/dom. Ako dlho trvalo kym ste ho predali a kolko zaujemcov vas asi navstivilo?
Chobot Všetko záleží od požadovanej ceny. Ale aj mňa by zaujímali prípady z praxe. Možno by som ešte doplnil otázku, či predajca znižoval cenu, prípadne či po znížení ceny sa zvýšil záujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Na takuto otazku nie je mozna jednoznacna odpoved.
    Zavisi to od lokality, stavu a ceny bytu, velkosti bytu, ci predavas sam, ci cez realitku, kde a kolko inzerujes. Je to rozne. Niekto preda za mesiac, niekto ani za par rokov nie.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    realitak_Brano Najlepsie by bolo keby hovorili ludia z Bratislavy, ale v podstate by som rad pocul osobne skusenosti.
    Tweety robíš si tu prieskum?
    trevize 2 Brano:
    Pocuj..je evidentne, ze nemas paru co ta robota obnasa. Uz som ti pisal..nemaj ruzove okuliare. Doporucujem ti obehat si realitky a skus sa zamestnat ako asistent maklera aby si videl co to obnasa. Btw..ked mas zaujem o pracu maklera, vies ze na tu zivnost musis splnat nejake podmienky?
    realitak_Brano Ano, rad by som pocul skusenosti tych, co predavali.
    alaya1 predavali sme.napisala som skusenost.
      zbaliť

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Predávali sme byt, trvalo to vyše pol roka a navštívilo nás cca 15 záujemcov. Nakoniec sme to predali osobe, ktorá si na kúpu našla realitku. Bratislava.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Áno - predal som byt v roku 2013 .

    Lokalita KE - jednoizbový .

    Anabázu som popísal už niekde inde , môžem zopakovať .

    Mierne som prebehol cez http://www.topreality.sk/?gclid=CI7h...FYoJ3wodSTxmag ponuku v danej lokalite ( sídlisko ) , aby som mal približný prehľad o cenách .
    Zvolili sme cestu priameho odkupu , nakoľko sa nám ( teda mne ) nechcelo realizovať predaj vo svojej réžii a aj z iných dôvodov . Tak som oslovil jednu realitku , po konzultácii s jednou poraďáčkou , ktorá tam jeden čas pracovala .

    Šéf bol normálny ...jednanie bolo rýchle , poctivé , seriózne .
    Po zbežnej prehliadke sme si sadli a dohodli cenu . Ja som mal svoju predstavu - on tiež . Je jasné , že z cifrou som išli dole , no bolo to kóšer ...tú našu sme proste dostali . Čas od prehliadky až po nabehnutí peňazí na účet bol týždeň .
    Pre ten obraz poviem , že som šiel dole o 3.000 € .

    No je dobre spomenúť , že ak by som šiel inou cestou , či sám za seba alebo predaj cez realitku , tak tie náklady by bolo potrebné platiť až do ukončenia predaja .
    Všetky papierovačky ohľadom tých platieb , kataster , kolky ...atď zaplatila realitka .

    Poznám viacero prípadov , že byt šiel do ponuky a ostal tam aj naďalej ...a trvalo to dosť dlho .
    Takže môžem povedať , že sme s naším rozhodnutím boli spokojní a neoľutovali sme ho .
    Naposledy upravil buchač : 12.02.14 at 17:56

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    pri predaji sa prvé poozývajú realitky - nie je dobré dať im súhlas na predaj resp. inzerciu predaja - nevyzerá dobre, keď je ten istý byt v ponuke 10 - 15 realitiek
    Peggynka No,určite by som im nedala exkluzivitu...

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Aj tu je názor:
    http://www.living.sk/clanky/a-preco-exkluzivita-ano
    Ale sú tam podmienky.Podstatná je skúsenosť - koľko razy v živote predávate byt ? Možno niekto často,ja ani raz a dostanem radu,že mám vybrať overenú realitku (ako to mám vedieť?).

    Uz ste predavali byt?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.