Zavrieť

Porady

vypocet sumy zrazky za stravne listky

Dobry den mam dilemu ohladom spravnosti vypoctu zrazky za stravny listok:
Zamestnavatel dava stravne listky v hodnote 3,30eur a prispieva 55%, ktory vypocet je spravnejsi?
1. hodnotu listka 3,30 rozdelim na 45 a 55% tzn 1,48 a 1,82 ...zrazka pri pocte 20listkov bude 29,6
alebo
2. pocitam: 20listkov * 3,30 a z toho 45% tzn 29,70 eur

ako vidite su tam nejake tie rozdiely v celkovych sumach, ktory vypocet by sa mal brat do uvahy?

dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Čučoriedka 5
    55% sa počíta zo sumy 4,- € je to výška stravného pri služobnej ceste od 5- 12 hodín , čo predstavuje čiastu 2,20 € .ZĽ ešte k tomu môže prispieť na stravovací lístok zo soc. fondu. V prípade , že teda nič zo SF vypočítaš zrážku za stavovací lístok 3,30 - 2,20 = 1,10 € - toľko zaplatí ZC za jeden strav. lístok
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Nemusí sa počítať zo sumy 4 €. Je to ale maximum.
    Čučoriedka 5 OK máš pravdu. ZĽ musí prispieť najmenej 55% z ceny jedla a najviac tých 2,20 € na jeden obed + SF
    lucy164 nemyslela som pri sluzobnej ceste
    kn-alka takýto istý postup sa uplatňuje aj pri stravných lístkoch. Zo stravných lístkov nemusíš strhávať presne 45% z hodnoty. Zamestnávateľ sa môže rozhodnúť, v akej sume "prispeje" zamestnancovi, t.j. môže mu strhávať nižšiu hodnotu. V tvojom prípade zamestnávateľ môže prispievať sumou v rozmedzí 1,82 - 2,2.
    kn-alka My máme 3-eurové stravné lístky, firma prispieva 2,2, t.j. zamestnancom strhávame 0,80 €/ks
    lucy164 jasne chapem ale u nas je to konkretne takto rozdelene na 45 a 55 percent...len mi nesedeli sumy ktore zacla strhavat mzdarka lebo ona to zaokruhlovala ...
    kn-alka Som za názor, že pri mzdách sa má zaokrúhľovať vždy v prospech zamestnanca, takže za stravné lístky by som im strhávala 1,48 € / ks
    lucy164 ano mate pravdu to bude najspravnejsie dakujem za rady
    Llívia A ja som za to, aby sa zaokrúhľovla až výsledná suma, nie suma za každú jednu stravenku. Tak to je najpresnejšie.
    lucy164 ale nakoniec zaokruhlite sumu v prospech zamestnanca? alebo matematicky?
    kn-alka ja vždy všetko zaokrúhľujem v prospech zamestnanca
    Llívia Lucy164, to zaokrúhľovanie je jedno, v koho prospech bude. Kvôli 1 centru sa nepototo ani zamestnanec, ani zamestnávateľ
      zbaliť

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Pri oboch spôsoboch výpočtu je výsledok rovnaký. 45 % z 3,30 je 1,485 x 20 = 29,70 EUR a nie 29,60 ako píšeš. .
    lucy164 ano mas pravdu ak si nezaokruhlis hodnotu 45percent jedneho stravneho listku...co bohuzial mzdarka spravila :/ dakujem ja som si to neuvedomila

    vypocet sumy zrazky za stravne listky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.