Zavrieť

Porady

praca v CR

Prosím poradi mi niekto ak živnostník s trvalym pobytom na Slovensku pracuje v CR a chodi na 2tyždňovky ,potom je tyžden doma môže si pobyt v CR učtovat ako zahraničnu pracovnu cestu?
2.) Učtuje si stravne 600Kč /den v prepočte na SK podla daneho kurzu?
3.) Naklady na ubytovanie v CR platí 4000 Kč mesačne - učtuje ich zvlašť alebo v cestovných príkazoch?
4.) Može učtovať aj iné vydavky počas pobytu v CR?
Prosím poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Tiez by ma zaujimalo stravovanie a ubytovanie zivnostnika s trvalym bydliskom na SVK pracujucim v CZK :?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dana18
    Prosím poradi mi niekto ak živnostník s trvalym pobytom na Slovensku pracuje v CR a chodi na 2tyždňovky ,potom je tyžden doma môže si pobyt v CR učtovat ako zahraničnu pracovnu cestu?
    2.) Učtuje si stravne 600Kč /den v prepočte na SK podla daneho kurzu?
    3.) Naklady na ubytovanie v CR platí 4000 Kč mesačne - učtuje ich zvlašť alebo v cestovných príkazoch?
    4.) Može učtovať aj iné vydavky počas pobytu v CR?
    Prosím poradte.
    1.áno
    2.stravné je podľa počtu hodín na ZPC, prepočtom podľa kurzu
    3.sú prílohou CP
    4.môže

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ja mám taký istý prípad, ale v Rakúsku. Ale to je jedno. Normálne účtujem cestovné a ubytovanie tým aktuálnym kurzom. A ešte účtujem stravné koľko pripadá+vreckové 40% a to všetko posledným dňom v mesiaci.

    dana18 je offline (nepripojený) dana18

    dana18
    čiže vreckove 40% zo stravneho na kazdy den čo je v zahraničí? A kurz učtuješ taky aky je posledny den v mesiaci v NBS? Zatial diky

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dana18
    čiže vreckove 40% zo stravneho na kazdy den čo je v zahraničí? A kurz učtuješ taky aky je posledny den v mesiaci v NBS? Zatial diky
    Kurz ku dňu účtovného prípadu.Ak raz mesačne, tak tento deň.

    soske je offline (nepripojený) soske

    soske
    Ahojte poraďáci
    nechcem Vám kaziť koniec marca, ale včera sa mi dostalo do rúk toto usmernenie z DR(ktoré prikladám ak sa mi podarí) ohladne zahraničných cesťákov u SZČO, ktorí pravidelne vykonávajú činnosť v inom mieste v akom majú sídlo. Znenie je značne šalamúnske, dáva mnoho priestoru o hádky čo je miesto vykonávania (je to konkrétna budova, dielňa, Viedeň, Praha ?), proste zasa jeden oriešok k lúšteniu.
    Ahojte
    Naposledy upravil soske : 28.03.06 at 06:28
    • File Type: zip DR.zip (168.4 KB, 23 videní)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.