Zavrieť

Porady

V ktorom hypermarkete nakupovať

V mieste bydliska mám Tesco, Lídl a Jednotu, takže potraviny zvyknem nakupovať tam. Do Nitry to mám cca 25 km, preto sa chcem spýtať, či by sa mi viac neoplatil jeden veľký nákup mesačne viac ako menšie v priebehu mesiaca.

V NR nezvyknem často nakupovať, preto sa chcem spýtať na Vaše zvyky a skúsenosti kde zvyknú mávať výhodné akcie, ktorý hypermarket (BILLA, Kaufland, Hypernova...) sú najlacnejšie resp. či a čo sa oplatí kupovať v Metre vo väčších množstvách čiže čo sa kde oplatí kúpiť a kde nakupujete najčastejšie...
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Každý si nájde svoj obchod. Niektoré hypermarkety majú svoje špecifiká, napr. Lidl - úzky sortiment tovaru, no relatívne lacný. Podobný je Kaufland, je to diskont, predáva sa priamo z kartónov, takže sú tam tiež lacné veci.

Ale to si musíš vybrať sám, nikto nepozná tvoje nákupné zvyky a potreby.

Ja nakupujem bežne aj v Lidli, potom v Bille a väčšie nákupy v Tescu. Jednota mi príde dosť drahá. Akcie mávajú všade.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kobolcs kobolcs

kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

len skúšam prežiť
kvalitne veci v lidl {masove pripravky, vysoko % cokolada} aj lacne; specialitky masove, syrove, ovocie billa, pecivo. muka. napoje, drogeria tesco.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Intervam mojho nakupovania su raz za 2tyzdne fakt velky nakup..../ u susedov At/tu uz len dokupim balenu vodu....max.ked nieco potrebujem...aj tam v Lidl,aj tu...este mozno kauflac...minimum billa,tesco,jednota vobec.....myslim ze pri "roztrusenom" nakupe-"kazdy den" nieco .....sa minie viac....moj problem je aj to,ze celkovo neznasam nakupovat....v lidl kupujem vsetko aj prasky,cistiace....ostatok v dm-ke.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
V lidli mäsové výrobky (sliezska klobása,šunka,kuracia tlačenka,údené kuracie stehná),jogurty,zeleninu,kaufland - mäso a akciové ponuky,v tescu zásadne NEKUPUJEM kurčatá,inak tiež podľa ponuky.Mám tieto hypermarkety v rozpätí 5km a som na dôchodku,takže nie je problém (a nakupujem aj pre mamu).Pri frekvencii nákupu raz mesačne by sa mi nepodarilo využiť akciové ceny,čo by bola škoda.Viem veľa ušetriť na akciách a mám prehľad,horšie je to so zamestnanými a pre niektorých to možno nehrá žiadnu rolu,chápem to.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Je potrebné zamyslieť sa nad psychológiou .

Čo sa týka obchodných reťazcov , tak tieto ju majú teda festovne prepracovanú , do detailov nejdem .

Každý reťazec má iný nástup dňa - začiatok akcie .
No skoro žiaden nemá ten istý druh tovaru zaradený do letáku , vždy sa líši ...
Príklad :
Povedzme , že Tesco začne akciu v pondelok a do letáku zaradí kávu a olej ...Carefour zasa pivo a limo .
O týždeň neskôr je to naopak .
To všetko sa opakuje so železnou pravidelnosťou .

Akcie majú v podstate nalákať ani nie iba na ten nákup akciového tovaru , ako skôr na tú samotnú prítomnosť v hypermakete . Takže ak už jedinec príde na na plochu , tak poväčšinou vo vozíku skončí nie iba akciový tovar .

Zadávateľa trochu nechápem , čo myslí pod pojmom " väčšie množstvá " tovaru ....
Lebo ak by jeden mal nakúpiť cukor , múku , ...atď aspoň po tom najmenšom balení ??? Potom sa pýtam , kde ho jeden v domácnosti uskladní ???
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
[QUOTE="buchač"]Je potrebné zamyslieť sa nad psychológiou .

Čo sa týka obchodných reťazcov , tak tieto ju majú teda festovne prepracovanú , do detailov nejdem .


Hehe,musím mať vypracované protiopatrenia,na nákup idem:
1.) najedená
2.)s lístkom (vrátane ceny,kvôli kontrole)
3.) s prehľadom (koľko,čo stojí inde)
4.) s gurážou (nenechám sa učičíkať,že mi vrátia peniaze za nesprávne účtovaný tovar-vrátia mi ROZDIEL medzi cenovkou a cifrou na účtenke!)
1 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

[QUOTE="Peggynka"]
buchač
Je potrebné zamyslieť sa nad psychológiou .

Čo sa týka obchodných reťazcov , tak tieto ju majú teda festovne prepracovanú , do detailov nejdem .


Hehe,musím mať vypracované protiopatrenia,na nákup idem:
1.) najedená
2.)s lístkom (vrátane ceny,kvôli kontrole)
3.) s prehľadom (koľko,čo stojí inde)
4.) s gurážou (nenechám sa učičíkať,že mi vrátia peniaze za nesprávne účtovaný tovar-vrátia mi ROZDIEL medzi cenovkou a cifrou na účtenke!)
Presne tak...ani ja nekupujem nieco ine, co som nechcel! A ked uz nieco navyse, tak mam v hlave prehlad, aky druh tovaru kolko bezne stoji
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

[QUOTE="erik555"]
Peggynka
buchač
Je potrebné zamyslieť sa nad psychológiou .

Čo sa týka obchodných reťazcov , tak tieto ju majú teda festovne prepracovanú , do detailov nejdem .


Hehe,musím mať vypracované protiopatrenia,na nákup idem:
1.) najedená
2.)s lístkom (vrátane ceny,kvôli kontrole)
3.) s prehľadom (koľko,čo stojí inde)
4.) s gurážou (nenechám sa učičíkať,že mi vrátia peniaze za nesprávne účtovaný tovar-vrátia mi ROZDIEL medzi cenovkou a cifrou na účtenke!)
Presne tak...ani ja nekupujem nieco ine, co som nechcel! A ked uz nieco navyse, tak mam v hlave prehlad, aky druh tovaru kolko bezne stoji
Ja síce chodím do hypermarketu každý deň, kupujem len to, čo mi doma chýba. Ak je nejaká akcia, tak mám prehľad (inak ani tie akcie nie sú žiadne "akcie" - je to len odbrb na ľudí.) A okrem toho - pokecám s fešnými predavačkami (a to nielen s mladými ) - takže aj tak trochu spoločenský styk.

A k akciám - tovar je lacný, avšak sa ho potrebujú zbaviť. A zlacňovať zlacnené - to predsa hypermarkety nikdy nerobia. Jednoducho dvihnú cenu lacného cca o 10-20% a na druhý deň tam hodia akciu 10% - a ľudia šalejú.
Alebo tzv. veľké balenia - stačí si niekedy prepočítať jednotkovú cenu a zistíte, že tie veľké balenia v akcii sú drahšie ako "kusovky".
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE="Peggynka"]
buchač
Je potrebné zamyslieť sa nad psychológiou .

Čo sa týka obchodných reťazcov , tak tieto ju majú teda festovne prepracovanú , do detailov nejdem .


Hehe,musím mať vypracované protiopatrenia,na nákup idem:
1.) najedená
2.)s lístkom (vrátane ceny,kvôli kontrole)
3.) s prehľadom (koľko,čo stojí inde)
4.) s gurážou (nenechám sa učičíkať,že mi vrátia peniaze za nesprávne účtovaný tovar-vrátia mi ROZDIEL medzi cenovkou a cifrou na účtenke!)
Fakt nejdem do detailov ...ALE :

- manželka robila pekných pár rokov managerku oddelenia v hypermarkete , takže viem o čom točím ...

- k bodu 4. podotknem , že :
a. idem na info kútik a skúsim , nech ma " učičíkajú " ...
b. ak sa im to nepodarí ?...v tom momente zaznie čarovná veta typu požiadavky - rozkazovačným spôsobom : ..." ZAVOLAJTE mi VEDÚCEHO DŇA ! " ...
c. ...a potom už začínajú vetry duť inakšie

Použil som len 2x , info pracovníčka len čumela , že ovládam terminógiu obchodu
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Však v Kauf... a Tescu čičíkajú len na info kútiku,tam na pokladni nevybavujem...To len Lidl a Billa volá z pokladne vedúceho...
Inak,chystám sa na Billu,pretože nie je možné,aby si zákazník kontroloval cenu na účtenke odpočítavaním zľavy (v hlave!),keď na cenovke je cena po zľave !
Naposledy upravil Peggynka : 13.02.14 at 20:52
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať