Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie v ČR a DP

Ahojte,

chcem sa opytať, robím daňové priznanie typ A. Nemám ale potvrdenie o príjme, ale potvrdenie o ročnom zúčtovaní z ČR. Na tomto potvrdení je uvedené preplatok dane. Uvádza sa to niekde v našom daňovom priznaní?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Nemal nikto taký prípad?

    Nehovorte mi, že nikto nevie poradiť. Ja som ten preplatok uviedla na riadku 63 ako preplatok, ale nežiadam ho späť nakoľko bude vrátený v plate. Je to správne?
    Naposledy upravil 4326 : 28.03.06 at 06:01

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    4326
    Nemal nikto taký prípad?

    Nehovorte mi, že nikto nevie poradiť. Ja som ten preplatok uviedla na riadku 63 ako preplatok, ale nežiadam ho späť nakoľko bude vrátený v plate. Je to správne?
    Preplatok českej dane na Slovensku nevrátia.Je platená do českého rozpočtu.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    4326
    Nemal nikto taký prípad?

    Nehovorte mi, že nikto nevie poradiť. Ja som ten preplatok uviedla na riadku 63 ako preplatok, ale nežiadam ho späť nakoľko bude vrátený v plate. Je to správne?
    Preplatok, ktorý vyšiel v ročnom zúčtovaní v ČR musíš zohľadniť v riadku 49 . Tu napíšeš iba skutočne zaplatenú daň v ČR. Napr. preddavky na daň boli 20.000 CZK, ale na základe ročného zúčtovania Ti bude v ČR vrátené 5.000 CZK. Do riadku 49 môžeš napísať iba 15.000 CZK (po prepočte v SK). Do riadku 63 nepíšeš nič!

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Ano to viem, že sa nevracia, ale či ho treba vykázať v daňovom priznaní - to je moja otázka. Lebo na tlačive - ročné zúčtovanie je uvedený.
    Takže teraz neviem či ho uviesť alebo nie.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Však som Ti to napísala, aj s príkladom. Skús si to prečítať ešte raz a pomaly.
    .... stále si nenašla odpoveď?
    Preplatok ako taký nikde v DP neuvádzaš. Riadok 63, kam si ho chcela pôvodne napísať, slúži na vyjadrenie výsledku slovenského DP .

    Ročné zúčtovanie v ČR a DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.