Zavrieť

Porady

podnikanie sucasne na slovensku a v rakusku a danove priznanie

Dobrý deň!
Chcela by som poprosiť o radu- v r.2013 som do 30.11.mala živnosť na SK, kde som aj platila odvody a mala nejaké smiešne príjmy. Od 16.10.som však mala založenú živnosť aj v AT- pracujem tam ako opatrovateľka. Do konca roka 2013 som v AT neplatila žiadne odvody(trvalo dlhšie rozhodnutie, kde tie odvody budem platiť) a potrebovala by som poradiť- (príjem som v AT nemala vyšší ako 11000eur) do slovenského daňového priznania mi stačí uviesť iba príjmy zo slov.živnosti? netreba nikde spomenúť príjem z AT? keďže tam mi povinnosť podať daň.priznanie nevznikla...? Ďakujem veľmi pekne za radu:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Na SVK zdaňuješ celosvetové príjmy to znamená, že aj príjmy z AT budú súčasťou tvojho DP typ B a v XIV. oddieli máš miesto na osob. záznamy, kde vlastne oddelíš príjmy z AT. Na príjmy z AT použiješ metódu vyňatia čo pre teba znamená , že z príjmu z AT na SVK nezaplatíš daň.
    Linda Frzonová Laková dakujem krasne za odpoved:-)
    no este mam jednu otazku...taky mensi problem...ale to suvisi skor s danovym priznanim v rakusku asi, aj ked je mozne, ze to niekde musim aj v slovenskom spomenut...ide o tie odvody v at...ja som ich za minuly rok zaplatila, ale nie v danom kvartali, ked som mala, ale az v tomtor oku, co mozem podlozit az bankovym vypisom z tohto roku.a teraz neviem, ci mam uviest zaplatene odvody za minuly rok, alebo nie...a o to vacsie potom uvediem za tento rok???alebo ich normalne mozem napisat, ze som ich zaplatila ako keby minuly rok? velmi pekne dakujem!!!!
    Anik do SVK DP ich nemôžeš dať , že boli zaplatené minulý rok- sú tvojim výdavkom v čase zaplatenie
    v AT sa radšej nevyjadrím , aby som ťa nezaviedla

    podnikanie sucasne na slovensku a v rakusku a danove priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.