Zavrieť

Porady

Môžem žiadať odškodné od obecného úradu za pozemok, z ktorého bola v minulosti urobená veľká skládka odpadu a v súčasnosti je tento pozemok zahrnutý hlinou a vysadený ihličnatými stromčekmi?

Pred nedávnom som zdedila pozemok, z ktorého obecný úrad pred 20 rokmi urobil skládku odpadu. Oficiálne to urobili formou vyňatia na dobu 10 rokov bez upovedomenia vtedajšieho vlastníka. Teraz tento pozemok oficiálne patrí mne, no nemôžem ho riadne užívať, nakoľko je na tejto skládke navozená malá vrstva hliny a je tu vysadených zopár ihličnatých stromčekov. Pri žiadaní obecného úradu o vyjadrenie sa k danej veci som žiaľ nepochodila, lebo vraj obecný úrad s tým nemá už nič spoločné. Prosím o radu, ako mám postupovať pri odškodnení, resp. riešení danej situácie? Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Môžem žiadať odškodné od obecného úradu za pozemok, z ktorého bola v minulosti urobená veľká skládka odpadu a v súčasnosti je tento pozemok zahrnutý hlinou a vysadený ihličnatými stromčekmi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.