Zavrieť

Porady

internet ako daňový náklad

Som SZČO. Vediem JU. Na výkon živnosti využívam rodinný PC, ktorý nemám v majetku živnosti. Potrebujem pre živnosť aktivovať internet. Môžem aktiváciu internetu, modem a mesačné faktúry za internet potom brať ako daňový náklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    štefánko
    Som SZČO. Vediem JU. Na výkon živnosti využívam rodinný PC, ktorý nemám v majetku živnosti. Potrebujem pre živnosť aktivovať internet. Môžem aktiváciu internetu, modem a mesačné faktúry za internet potom brať ako daňový náklad?
    Dala by som PC do majetku, pretože internet bez PC by bol nanič.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    Tiez som vlozil PC do majetku, kedze sa jednalo o starsie PC a nechcelo sa mi prplat s odpismi, dal som to ako osobny vklad v nulovej hodnote, len aby to figurovalo v majetku.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Ťažko by sa obhajovalo v daňových nákladoch používanie internetu bez PC (resp. na súkromnom PC).

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Ak daňovník má sídlo podnikania doma, má PC v majetku firmy a internet na domácej linke, môže si tento poplatok za internet dať do výdavkov? Ak aj nie celý, tak dákym percentom?

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    domacu linku si tiez dava do nakladov? dava z toho nejake percento na osobnu spotrebu?
    osobne by som ten internet dal asi na 50/50, 8h pracovne, 8h sukromne a 8h v noci sa spi (aj ked vela ludi chatuje )

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Nedával si domácu linku do nákladov. Chcel len ten internet, myslím, že by sa to dalo obhájiť, lebo pred začatím podnikania internet doma nemal.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    ale predpokladam, ze ten internet nebude pouzivat iba na podnikanie, hlavne ked je "doma". ja by som "pausal" na ten internet dal minimalne 50/50 pre pokoj v dusi....ale sama sa musis rozhodnut, kolko z toho internetu vyuzijes na osobnu potrebu, resp. ako si to obhajis pri danovej kontrole....

    internet ako daňový náklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.