Zavrieť

Porady

Chcela by som začať podnikať s obchodikom s oblečením. Vie mi niekto poradiť, či sa mi oplatí do toho investovať?

A hlavne ide o to, že sa mi už dlhšiu dobu nedarí zamestnať. A nebaví ma už stále len čakať či predsa len niečo príde. Preto začínam rozmýšľať nad vlastným podnikaním.
Naposledy upravil martina0 : 18.02.14 at 17:47
3 komentárov     zbaliť
buchač Nik Ti neporadí ...ono sa to ani vopred nedá .

Nevraviac už aj o tom , že veľmi málo infa :
- kde - lokalita
- aký sortiment - detský , ženský , mužský
- vlastné priestory alebo nie ...
.......viacero údajov chýba
martina0 ide o obec kde je približne 2 000 obyv., sortiment by bol ženský, priestory by som si prenajala, a chcela by som si oblečenie kupovať cez internet
Mila123 nechýba ti tam nula....iba 2000 ľudí? zabudni, krach ti bude za chvíľku dýchať na krk......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Väčšina maloobchodov s textilom živorí pri nezaujímavých ziskoch. Prípadne v strate.
    V rozumných ziskoch je ich len málo. Tržby skôr klesajú - hlavne v takýchto malých obchodíkoch.Tržby rastú prevažne len maloobchodným sieťam, ktoré otvorením novej pobočky zvýšia tržby. Ale v jednotlivých prevádzkach ani nie.
    A vieš komu ukroja tie novo-otvárané pobočky sietí zo zákazníkov aj z tržieb? No tým maličkým obchodníkom aký si chceš otvoriť ty.
    korela Časom sa to môže zmeniť, ale to je ešte hudba budúcnosti.
    Poliaci napr. už teraz opúšťajú reťazce s potravinami a vracajú sa späť k malým obchodom.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    investovať sa oplatí do každej činnosti, ktorá zhodnotí peniaze lepšie ako v banke... ťažko takto odpovedať, či sa to oplatí alebo nie... aká je súčasná analýza trhu kde má byť obchod umiestnený? koľko obyvateľov aká je cieľová skupina, aké oblečenie predáva konkurencia... a pod...
    martina0 ide o obec kde je približne 2 000 obyv., sortiment by bol ženský, pre mladé ženy, viem ze v okolí nie je nič podobné, sú tam sice obchody ale skôr také ako napr. tzv čínske, vsetko nakope, a to sa mi nepáči, ( velakrát ma odrádza v obchodoch, že je všetko natesno povešané a človeku sa v tom nechce preberať a take by som to nemala) priestory by som si prenajala, a chcela by som si oblečenie kupovať cez internet
    Ice dive počet obyvateľov je síce ukazovateľ, avšak... koľko z tých 2000 je tých mladých žien... ak sú mladé tak študujú alebo pracujú, t.j. cestujú do najbližšieho väčšieho mesta... aké sú možnosti tam... cca kedy chodia domov... darmo budeš mať obchod otvorený od 10 - 16 ak väčšina týchto žien príde najbližším vlakom o 17 00 z práce... a nakupovať na internete??? hmmm no neviem väčšina žien ide do obchodu, že si chce veci vyskúšať... t.j. musíš to mať na predajni.... a neviem či na internete nájdeš najideálnejšie ceny... keďže tieto sú už nastavené pre konečného zákazníka.....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Sekac na dedine nema velku perspektivu. Tam sa vsetci poznaju a radsej kupia u cinancov,ako v sekaci...to je velka hanba na dedine.
    lujza.j viem....myslela som to všeobecne...len v sekáči kupim kvalitnejšie obnosené ako nové u čínana...
    ja by som do toho nešla..ani na dedine ani v meste...
    arizona ja ani u cinana,ani v sekaci. Ja radsej cez katalogovy predaj.Rada vyberam z pohodlia domova .-)
    lujza.j ja boty iba z netu...sekáč je pre mňa adrenalín
    korela v ba je iba jeden, čo nepáchne. mne z tej vône či smradu prichádza zle, nemôžem tam vkročiť. ten jeden sa vôbec celkovo líši od ostatných. aj vizuálom, pohodlím v kabínkach.
    po revolúcii som jeden takýto obchod poznala, tiež bez smradu, ale tovar nekupovali zlisovamý v balíkoch, dcéra vyradené šatstvo rodičom prinášala z DE po známych a pod. zdrojov. bola tam vydatá. v obchode mali luxus na tú dobu, kvalitu a vychytávky, aj pre deti. majitelia boli výborní, slušní ľudia.
    inak ten adrenalín beriem. ten mám teraz aj na internete. topánky tiež.
    obliekam aj obúvam deti, kolegyne nechcú dcére veriť, že sa matka vie tak trafiť do jej vkusu. keď viem čo chcú, nie je to problém, a oni na to nemajú čas.
      zbaliť

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Ja by som skôr volila eshop. Práve nedávno som našla jeden blízo nás, tak sa s nimi skúsim dohodnúť na osobnom prebratí, aby som ušetrila na poštovnom.
    Budeš mať k dispozícii celé Slovensko, nie iba obec. Štatisticky sú SK eshopy v Európe umiestnené vo veľmi dobrých číslach.

    Chcela by som začať podnikať s obchodikom s oblečením. Vie mi niekto poradiť, či sa mi oplatí do toho investovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.