Zavrieť

Porady

živnostník a cestovný príkaz

Od januára som živnostníčkou. Vlani som pracovala aj na dohodu pre firmu a súčasťou tej práce bola aj dochádza na rôzne miesta v SR kde som prácu vykonávala. Takže napríklad na konci mesiaca som zarobila 60eur z ktorých som platila odvody a daň, ale dalších 100eur mi vyplatili ako náhradu za cestovné na základe cestovného príkazu.
Tú istú prácu robím aj teraz ako živnostnička, preto sa chcem opýtať, že ako sa to berie? Napríklad kebyže zarobím 60eur a 100eur mám náklady na cestovné na základe cestovného príkazu, tak sa mi ráta ako keby som zarobila 160eur? Ide mi o to, či celá suma sa bude brať ako môj príjem a budem z nej platiť napríklad dane, alebo sa ten cestovný príkaz nejako odpočíta alebo niečo podobné. Ešte dodám, že výdavky si budem uplatňovať paušálne 40 percent.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tvoj príjem ako szčo bude stále tých 160 €
    misstka ja nemyslím koľko dostanem teraz, ale napríklad na rok ked budem podávať daňové priznanie, tak bude sa mi aj tá náhrada za cestovné počítať do príjmu a teda budem z toho platiť daň a bude to mať vplyv na výšku budúcich odvodov?

    živnostník a cestovný príkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.