Zavrieť

Porady

mám nárok na ZŤP?

Dobrý deň,
trpím tupozrakosťou (amblyopiou). Je toto ochorenie považované za zdravotné postihnutie?
Na ľavé oko skoro vôbec nevidím, iba obrysy a nie je žiadna šanca na vyliečenie.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Určite nie. Miera postihnutia v prípade straty jedného oka je len 30% a tupozraké je skoro funkčné, kompenzuje ho druhé oko.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kathrin6 Tupozraké oko je skoro funkčné? Aj keď je skoro slepé a aj s druhým okom mám problémy?Nerozumiem
    kopretinka ja mám jedno oko tupozraké,a na oboch mám k tomu mínus 12 dioptrií,na obe oči ma operovali,nemám nárok na ŤZP,ale skús požiadať o ID.
    martuli Viem o čom hovorím, tiež mám ľavé oko tupozraké - so správnou korekciou dioptrií a funkčným pravým okom sa to dá zvládnuť.
    kopretinka tupozraké oko sa nedá vykorigovať dioptriami,dioptrie možno pomôžu,ale to oko nebude vidieť nikdy dobre......a ona má aj druhé oko nie celkom v poriadku,takže to tupozraké nemôže koigovať zdravým okom ako ty.
    kopretinka "skoro" funkčné? zakry si jedno oko a skús sa orientovať v priestore...............potom hovor o funkčnosti
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ja mám jedno oko tupozraké,a na oboch mám k tomu mínus 12 dioptrií,zúžené zorné pole,na obe oči ma operovali,nemám nárok na ŤZP,ale skús požiadať o ID.
    Kathrin6 ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.