Zavrieť

Porady

Dlhé číslo faktúry a kontrolný výkaz - softvér Pohoda

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či mi neviete poradiť ako uviesť číslo faktúry od Googlu. Číslo je dlhé, má tvar 0000-0000-0000-00000, posledné 3 čísla mi odseklo v kontrolnom výkaze. Dá sa to tam niekde uviesť, aby sa to tam zmestilo celé?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Candy je offline (nepripojený) Candy

    Candy
    Pokiaľ to softvér neumožňuje, čo asi nie, treba to vyexportovať do XML, načítať do eDane alebo na portál finančnej správy a opraviť tam.
    A hlavne kontaktovať Pohodu, aby to upravili v programe, veď do kontrolného výkazu by sa malo zmestiť až 32 znakov. Ak je toho viac, toto riešenie je dosť náročné.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Číslo faktúry do Google sa bez problémov zmestí, v KV je na to vymedzené miesto na 32 znakov.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzanamon ďakujem za odpoveď, no ja som to potom pozerala v XML, tak to číslo vidím celé..len v Pohode, keď som si dávala tlačovú zostavu pre kontrolný výkaz, tam sa mi to zdalo "odseknuté" skontrolujem to potm v e-dane ešte.
    Janiča Ja mám iný problém s faktúrou z Google. Urobila som samozdanenie a v interných dokladoch som zdala členenie B1, ale neťahá mi to do kontrolného výkazu. Nevedeli by ste poradiť, kde robím chybu. Ďakujem.
    srska predkontácia, členenie dph a členenie kvdph v id ?
    bobotova Treba ešte v ID dopísať aj dátum dodania, potom by to malo byť O.K.
    Dada Pozri si v položkách aké členenie ti tam dáva. A doplň si dátumy v interných dokladoch.
    Janiča nerozumiem... chcete povedať, že v ID sa nerobí samozdanenie???
    srska po samozdanení, ktoré sa robí cez agendu prijaté faktúry, sú automaticky v pohode vytvorené 2 id. ak sú v nich správne údaje tak do b1 to zbehne
    Janiča veď presne tak to mám urobené, ale v KV to nemám
    srska preto som sa pýtal na predkontácie a členenia v id
    Janiča alnt/DDsl§69/B1 blnt/PDsluž/B1 Ďakujem za snahu pomôcť. Neviem s tým pohnúť, už som aj zmazala a znovu natypovala doklad a urobila znovu samozdanenie a stále to tam nemám...
    srska vyskúšam, dám vedieť
    Janiča Reštartovala som počítač a už mám v sekcii B1 odpočet DPH zo samozdanania. Ale priznanie DPH zo samozdanenia sa neprenieslo do KV. To by malo byť v ktorej časti KV?
    Janiča Už som to zistila:
    Platiteľ dane (príjemca služby) uvedie službu do B.1 KV. Ak si platiteľ uplatňuje aj odpočítanie dane, vyplní stĺpec 7 „Výška odpočítanej dane v eurách“. Ak by platiteľ dane nemal nárok na odpočítanie dane, v stĺpci 7 (časti B.1) sa uvedie „0“.
    Ďakujem ešte raz za snahu pomôcť. Pekný večer.
    srska ten stĺpec 7 sa vyplní v kv dph automaticky ak sú v id členenia dph ddsl§69 a pdsluz - toto platí pre platiteľa reg. podľa §4 . ak by šlo o reg. podľa §7a tak to je trochu iná káva. to je faktúra od google za adwords?
      zbaliť

    Dlhé číslo faktúry a kontrolný výkaz - softvér Pohoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.