Zavrieť

Porady

Kontrolný výkaz a úhrada hotovostnej faktúry

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, ako správne zaúčtovať hotovostnú faktúru (vystavená normálna faktúra) a k nej je pripnutý doklad o úhrade z ERP (v ten deň úhrada). Doteraz som to účtovala priamo, ale teraz vzhľadom na kontrolný výkaz neviem, či to je správne, mám ju dať ako záväzok a potom úhrada v pokladni? Prosím o radu....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajka100 je offline (nepripojený) ajka100

    ajka100
    faktúru zaraď do knihy došlých faktúr a následne urob jej úhradu cez pokladňu
    Pritt Teraz pre kontrolný výkaz budeme robiť kopu zbytočnej práce ? Faktúra v rovnaký deň vystavenia a úhrady sa do záväzkov nemusela účtovať.
    ajka100 ak jej soft dovolí naplniť požadované údaje pre kontrolný výkaz priamo v pokladni - tak by sa tomu snáď mohla vyhnúť. Môj soft to tak nerobí, tj musím robiť cez KDF a pokladňu

    zaja je offline (nepripojený) zaja

    zaja
    ja dávam takúto faktúru do knihy došlých FA (napriek tomu že nedošlo k záväzku pretože úhrada bola totožná s dodávkou tovaru) lebo inak by mi to nešlo správne do KV, dávam tak aj bloky z ERP kde sú vypísané aj odberateľské, teda naše údaje, lebo je to blok spĺňajúci náležitosti faktúry. Toto je zrejme príklad kde si protirečí zákon o účtovníctve a zákon o DPH, ale asi pokuta za zlý KV by bola väčšia ako za nedoržanie zákona o účtovníctve.
    nikula ešte doklad z metra??? sú tam všetky náležitosti, tak asi tiež do faktúr účtovať?
    kn-alka aj z Metra - volá sa to predsa faktúra - už to tu bolo rozoberané, len to neviem nájsť

    Kontrolný výkaz a úhrada hotovostnej faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.